nr 01 (184)   styczeń 2007

Bez śniegu, ale świątecznie [Gwiazdkowa Witryna Świąteczne Miasto 2006]

 
 
 
 
Konkurs na najpiękniej udekorowaną witrynę firmową w Żmigrodzie na stałe wpisał się już do imprez naszej gminy. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Świąteczne Miasto”.

Komisja konkursowa - jak zawsze zresztą - miała sporo pracy przy ocenie zgłoszonych prac. W regulaminie konkursu określono najważniejsze kryteria oceny, jednak różnorodność pomysłów nie ułatwiała wcale pracy pięcioosobowej komisji, w skład której weszli: Wiesław Janusz z Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej, Krystyna Kobylańska - plastyk Zespołu Placówek Kultury, Małgorzata Kosińska redaktor „Wiadomości Żmigrodzkich”, Wiesław Kras - kierownik Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska - przewodniczący komisji oraz Andrzej Krzywda -Biuro Promocji i Współpracy Zagranicznej. Przegląd zgłoszonych ekspozycji odbył się w dniu 21 grudnia 2006 roku. Sporządzone notatki i materiał zdjęciowy zostały przeanalizowane podczas posiedzenia podsumowującego prace komisji w dniu 5 stycznia 2007 roku. Po długich obradach zadecydowano, iż miejsce pierwsze nie zostanie przyznane. Dwóm uczestnikom przyznano równorzędnie drugie miejsce, są to: Zakład Fotograficzny / kwiaciarnia - Paweł Szynkarek (Plac Wolności) oraz Apteka „Pod Opatrznością” na ul. Kościelnej. Miejsce trzecie przyznano Magdalenie Podralskiej - Sklep Odzieżowy na ulicy Rybackiej.
Dwa sklepy znajdujące się na Pl. Wojska Polskiego: „Gawex” Hanny Kiszczyc i „Alika” Piotra Szczotki otrzymały równorzędne wyróżnienia.
Laureatom przypadły też oczywiście nagrody jak najbardziej wymierne: dwa drugie miejsca premiowano kwotą 500 zł, miejsce trzecie - 300 zł, wyróżnieni otrzymali po 150 zł. Nagrodzeni miejscem II i III mogą liczyć też na pakiet bezpłatnych reklam w 'Wiadomościach Żmigrodzkich”. Wręczenie dyplomów i bonów odbyło się podczas spotkania z burmistrzem.
Spotkanie z laureatami było okazją do podsumowań, omówienia kwestii oceniania - najtrudniej znaleźć złoty środek między np. oceną za wkład pracy a walorami kompozycji. No i jak określić charakter wystrojów? Mają podkreślać typowo chrześcijański charakter świąt, czy zahaczać o jakiś uniwersalizm? Na to każdy ma swoje zapatrywania, ale dyskusja o estetykę i formę sztuce towarzyszy od początku, z czego tylko należy się cieszyć.

info

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.