nr 01 (184)   styczeń 2007

Liga Piłki Nożnej Halowej Zakładów Pracy i Organizacji [Kto zostanie zwycięzcą ligowych rozgrywek?]

Kto wygra ligę piłki nożnej halowej zakładów pracy i organizacji sezonu 2006/2007? Na dwie kolejki przed jej zakończeniem możliwych jest kilka wariantów. Z pewnością w najlepszej sytuacji jest Augusto, który w bezpośrednim pojedynku VII rundy pokonał dotychczasowego lidera Mador Piwosze 4:2. Pozostaje mu jednak ciężki mecz z Policją, drużyną która potrafi wznieść się na wyżyny, czego dowiodła szczególnie w pierwszej fazie rozgrywek. Obecny wicelider Mador Piwosze po detronizacji ma nadal ogromne szanse, ale musi liczyć na potknięcie Augusto i wygraną z Urzędem Miejskim, co na pewno nie będzie łatwe. Zwycięzca ubiegłorocznych rozgrywek Urząd Miejski może raczej liczyć na miejsce w pierwszej czwórce. W walce o „pudło” bardzo dobrą pozycję wyjściową ma Lech Met, któremu do rozegrania pozostały mecze z OSP i Nadleśnictwem.
Siódma runda ligowych potyczek, rozegrana w niedzielę 21 stycznia br. była bardzo emocjonująca. Ślepy los sprawił, że w szranki tej kolejki stanęły zespoły sąsiadujące obok siebie w tabeli. Na samo rozpoczęcie tej rundy zmierzył się lider z wiceliderem rozgrywek: Mador Piwosze kontra Augusto. Po pierwszej odsłonie meczu, przy stanie 1:1, wszystko było możliwe. Nawet kolejny gol Augusto, przy stanie 2:1 dla tej drużyny nie gwarantował jeszcze zwycięstwa. Jednak czwarta bramka strzelona przez niezawodnego w takich sytuacjach Michała Śliwowskiego, podcięła skrzydła i ....chyba wiarę w końcowy sukces Piwoszy. Gra na trzy minuty przed zakończeniem spotkania straciła nieco z rytmu, co pozwoliło na zmianę pozycji lidera.
W chwili pisania tekstu, nie jest znana odpowiedź na pytanie: co się stało z zespołem Nadleśnictwa? O ile pewne było, że nie zagrają z przyczyn obiektywnych w VI rundzie, to były jednak zapewnienia o ich udziale w dalszych rozgrywkach. Mecz oddany został walkowerem na korzyść Ministrantów. Zadać możemy jedynie pytanie: co powoduje, że rewelacja pierwszej rundy ubiegłorocznych rozgrywek zeszła ze sceny? Być może jest to chwilowy objaw trudności. Czas pokaże jaka jest rzeczywistość.
Trzecie spotkanie tej rundy rozgrywek drużyn z trzeciego i czwartego miejsca tabeli, o dziwo toczyło się pod dyktando Lech Met. Policja sparaliżowana czterema bramkami w pierwszej połowie nawiązała wyrównaną walkę dopiero po 20 minutach gry. Zaliczka Lech Met z pierwszej połowy okazała się dużym kapitałem. Wynik końcowy 7:3 jest chyba sprawiedliwy, choć nie przekreśla szans obu drużyn na sukces po ostatnim gwizdku IX rundy.
Ciekawy i radosny sposób gry zaprezentowały drużyny Jafry i MZGK, walczące o dobra pozycję w środkowej tabeli. Popisem strzeleckim w tym meczu popisał się Dariusz Gierus, zdobywca wszystkich 5 bramek dla MZGK. Zespół ten szybko objął prowadzenie 3:0 i zakończył pierwszą połowę korzystnym dla siebie wynikiem 3:1. Później było nieco gorzej. Wprawdzie przy stanie 4:2 można było liczyć jeszcze na zwycięstwo, ale mobilizacja Jafry (o czym zapewniali w przerwie) i determinacja zawodników, doprowadziły do wyniku końcowego 5:5. Rezultat ten jest chyba sprawiedliwy i odzwierciedla przebieg gry.
I znowu w kolejnym pojedynku stanęły w szranki dwie drużyny sąsiadujące na miejscach 5 i 6 w tabeli rozgrywek. Po dwóch zdobytych bramkach Urząd Miejski prowadził z OSP i pewnie wydawałoby się zmierzał do zwycięstwa. Droga ta nie była jednak łatwa. Wprawdzie ten wynik utrzymał się do rozpoczęcia drugiej połowy meczu. OSP po wielu niewykorzystanych sytuacjach z pierwszej połowy zaczęło odrabiać straty doprowadzając do stanu 3:3 a później 4:3 dla swojej drużyny. Niewykorzystana sytuacja Rafała Kokory i Klaudiusza Kokory przy pustej bramce, srodze się zemściła. Dwie nadarzające się sytuacje wykorzystał Damian Michalak z Urzędu Miejskiego ustalając wynik spotkania na 5:4 dla Urzędu Miejskiego.
Oto komplet wyników, aktualna tabela i punktacja na „króla strzelców” po VII rundzie rozgrywek:

7.Jafra Karnice 7 7 25:30
8.Ministranci Żmigród 7 6 24 45

17 bramek - Pisula Patryk - OSP

Terminarz meczy VIII (przedostatniej) rundy - 28.01.07 (niedziela)
14.00 - Lech Met - OSP
15.00 - Ministranci - Mador Piwosze
16.00 - Policja - Augusto
17.00 - Urząd Miejski - Jafra
18.00 MZGK - Nadleśnictwo

Program ostatniej IX rundy, która na wniosek uczestniczących w rozgrywkach drużyn, przeniesiona została na sobotę 3 lutego 2007:

13.00 - Lech Met - Nadleśnictwo
14.00 - Policja - Ministranci
15.00 - MZGK - Augusto
16.00 - OSP - Jafra
17.00 - Urząd Miejski - Piwosze

Około godziny 18.15 w dniu 3 lutego br. nastąpi uroczyste zakończenie rozgrywek z wręczeniem pucharów, dyplomów i statuetek, na którą organizatorzy serdecznie zapraszają.