nr 01 (184)   styczeń 2007

Sport dzieci i młodzieży [Biegać każdy może...]

 
Dnia 31 grudnia odbył się 22 Międzynarodowy Bieg Sylwestrowy w Prusicach dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjów. W biegu wystartowała bardzo skromna ekipa 12 zawodników z Gimnazjum im. M. Rataja reprezentująca gminę Żmigród.
Niestety, minęły już czasy, gdy z gminy Żmigród startowały reprezentacje wielu szkół. Z roku na rok coraz mniej dzieci uprawia tę najprostszą formę ruchową, jaką jest bieg. Młodzież generalnie prowadzi siedzący tryb życia, spędzając czas przed monitorem komputera, telewizora oraz czytając młodzieżową literaturę lub słuchając udziwnionej muzyki. Nawet nauką zajmuje się nie więcej niż 20% populacji gminnej młodzieży. Tym bardziej cieszy sukces uczenia Gimnazjum im. M. Rataja, na co dzień zawodnika Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół”, Mateusza Samiło. Mateusz trenujący pod okiem trenera Łyczakowskiego zwyciężył w pięknym stylu w kategorii klas pierwszych gimnazjalnych, pozostawiając za sobą 67 innych zawodników z naszego terenu i ościennych województw.
Mateusz wystartował również 6 stycznia w Ogólnopolskim Halowym Mitingu w Poznaniu, gdzie w biegu na 600m uzyskał czas 1,36,27 s. To dało mu zwycięstwo w jego grupie wiekowej. Rokuje to nadzieją, że w najbliższej przyszłości Mateusz osiągać będzie coraz bardziej znaczące sukcesy w biegach długich na arenach ogólnopolskich.

L. Łyczakowski

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.