nr 01 (184)   styczeń 2007

Piłka nożna. Wielka Orkiestra w żmigrodzkiej hali sportowej [Zagrali dla dzieci]

 
Z okazji 15. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w żmigrodzkiej hali sportowej rozegrano turniej piłki nożnej halowej. Zwycięzcą okazała się drużyna reprezentująca firmę Marek.

Podobnie jak przed rokiem Wielka Orkiestra zagrała dla dzieci poszkodowanych w wypadkach. Główną atrakcją żmigrodzkiego „wielkiego grania” - oczywiście zaraz po światełku do nieba - był turniej piłki nożnej halowej. Dwie miejscowe drużyny wystawiły w swoich składach piłkarzy znanych z ligowych boisk. I tak w drużynie firmy Marek zagrali doświadczeni zawodnicy Piasta Żmigród: Bednarski, Zieliński, Bączek, a wspomagał ich wychowanek Piasta, aktualnie zawodnik Polonii Trzebnica, Jarosław Łaba. Inną mocno obsadzoną drużyną był zespół Lech-Metu, w którego szeregach zaprezentowali się młodzi zawodnicy żmigrodzkiego Piasta: Rodak, Kaczałko, Sawicki czy Zagórski i to właśnie ta ekipa miała być „czarnym koniem turnieju”. Gościnnie zagrała drużyna z Wrocławia w której szeregach zobaczyliśmy m.in. Janusza Kudybę, byłego piłkarza Śląska Wrocław, a obecnie trenera III- ligowego Gawina Królewska Wola, wiceprezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Janusza Padewskiego oraz Jarosława Dudę, posła na Sejm RP. Do rywalizacji stanął również team obornickiego Domu Pomocy Społecznej pod wodzą Roberta Korytkowskiego.
W turnieju wzięło udział 8 zespołów, które podzielono na dwie grupy. Zwycięzcy grup grali o pierwsze miejsce, a drużyny z drugiej lokaty o trzeci stopień podium. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się ekipy Urzędu Miejskiego z MZGK. Drużyna z Magistratu pewnie zwyciężyła 5:1 i ostatni stopień podium należał do nich. Natomiast w finale spotkała się drużyna Lech-Metu z rywalem „zza miedzy”, czyli firmą Marek. Już na samym początku zespół Marka objął prowadzenie i to zadecydowało o dalszym obrazie gry. Zawodnicy Lech-Metu próbowali zawzięcie odrobić straty jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie Lech-Met zaatakował z jeszcze większym animuszem, co skrzętnie wykorzystali doświadczeni gracze Marka zdobywając jeszcze cztery gole. I ostatecznie reprezentanci firmy Marek uporali się z młodymi wilkami Lech-Metu zwyciężając w całym meczu 5:0. Jednak dla wszystkich w tym dniu nie wynik był najważniejszy, lecz chęć pomocy dzieciom poszkodowanym w wypadkach - Oczywiście cieszymy się ze zwycięstwa, jednak nie to dzisiaj było najważniejsze. W turniejach o tak szczytny cel gra się z wielką radością i przyjemnością. Wszyscy zawodnicy z każdej drużyny cieszą się, że mogli dołączyć do Wielkiej Orkiestry Jurka Owsiaka i pomóc dzieciom - powiedział po zawodach kapitan zwycięzców, Piotr Bednarski.

WYNIKI GRUPY A: WYNIKI GRUPY B:
Marek - Jarosław Duda 6:1 Urząd Miejski - Lech-Met 4:6
MZGK - DPS Oborniki 3:1 Policja - Ministranci 4:4
DPS - Jarosław Duda 3:4 Policja - Lech-Met 1:6
MZGK - Marek 0:3 Ministranci - Urząd Miejski 2:2
Jarosław Duda - MZGK 1:2 Lech - Met - Ministranci 3:2
DPS - Marek 0:5 Policja - Urząd Miejski 2:3

Końcowa tabela grupy A: Kolejność grupy B:
1. Marek 1. Lech-Met
2. MZGK 2. Urząd Miejski
3. Jarosław Duda 3. Ministranci
4. DPS Oborniki Śląskie 4. Policja

Mecz o trzecie miejsce: Urząd Miejski - MZGK 5:1
Finał: Marek - Lech-Met 5:0GPS

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.