nr 01 (184)   styczeń 2007

Święto Babci i Dziadka

 
 
 
 
Kochani, dziś okazja rzadka,
Mamy dzień Babci oraz Dziadka.
I pięknej szansy nie przegapcie:
Kochajcie Dziadków swych i Babcie!

Z szansy zorganizowania uroczystości na cześć Babć i Dziadków korzystają każdego roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Radziądzu.
22 stycznia 2007 roku, w świetlicy wiejskiej, spotkały się trzy pokolenia: Dziadkowie - goście honorowi, rodzice - gospodarze i wnuczęta - artyści.
W pierwszej części spotkania członkowie koła artystycznego, europejskiego oraz zuchy i harcerze przedstawili w klimacie tradycyjno - współczesno - europejskim „ Jasełka”.Były anielskie tańce, góralskie hołubce i diabelskie sztuczki osnute przesłaniem bożonarodzeniowym.
Część druga - to prezentacje najmłodszych uczniów. Trzecioklasiści przedstawili pełną humoru inscenizację pt: „Wróżki - Dobre Rady”. Klasa druga wyśpiewała i wytańczyła „Dary Roku”. Uczniowie klasy pierwszej i zerówki zaprezentowali montaż słowno - muzyczny pt: „ U Babci jest słodko, świat pachnie szarlotką”. Występy artystyczne zakończono gromkimi życzeniami:
„Niech od Bałtyku aż do samych Tatr
Żyją nam Babcie i Dziadkowie
200 lat!”.
W imieniu wszystkich nauczycieli i uczniów bardzo serdeczne życzenia złożyła gościom pani dyrektor - Renata Białek - Kapała.
Były również prezenty: rozrzewniające, własnoręcznie wykonane przez milusińskich. O „ciepłą” atmosferę, przy kawce i herbatce, zadbali rodzice, wychowawcy i pan Sołtys Sławomir Rabczuk.

U. K.

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.