nr 01 (195)   styczeń 2008

 

Tajemnicza wyprawa do TVP we Wrocławiu

20 grudnia uczniowie klasy pierwszej Technikum Informacyjnego z Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II pod opieką nauczycieli od informatyki: Agnieszki Dejnaki i Piotra Pawlaka uczestniczyli w wyjazdowej lekcji w ramach upowszechniania informacji w TVP we Wrocławiu.
Nowa „wyjazdowa” forma prowadzenia zajęć spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.
Ciekawym początkiem naszej lekcji było wprowadzenie do tematu: „Znaczenie mass (...)
więcej >>>

Kiedy wybory

Po objęciu przez Zdzisława Średniawskiego funkcji wicewojewody Dolnego Ślaska, w Żmigrodzie zabrakło gospodarza. Jednak nie na długo, gdyż 14 stycznia premier Donald Tusk powołał dotychczasowego zastępcę burmistrza Roberta Lewandowskiego do pełnienia funkcji burmistrza. Robert Lewandowski zarządza gminą do czasu wyborów, mając zakres kompetencji i obowiązków burmistrza.
Ordynacja wyborcza przewiduje, że w ciagu 3 miesięcy od momentu wygaśnięcia mandatu burmistrza (Zdzisław Średniawski (...)
więcej >>>

Relacja z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Premier Donald Tusk powołał Wicewojewodę Dolnośląskiego. Na to stanowisko desygnowano dotychczasowego Burmistrza Gminy Żmigród, Zdzisława Średniawskiego. Nowy wicewojewoda pełni swą funkcję od 27 grudnia 2007 roku. Druga osoba w urzędzie wojewódzkim to 57-letni politolog. Prywatnie żonaty (małżonka Ewa), ma dwoje dorosłych dzieci, "oczkiem w głowie" jak sam podkreśla, jest dwóch wnuków. Zdzisław Średniawski na funkcję burmistrza powoływany był czterokrotnie: w 1994, 1998 (kiedy burmistrza (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.