nr 01 (195)   styczeń 2008

Nowy gospodarz

Z dniem 14 stycznia, Prezes Rady Ministrów Donald Tusk, powołał Roberta Lewandowskiego do pełnienia funkcji Burmistrza Żmigrodu do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego burmistrza. Spytaliśmy pana Lewndowskiego o plany na najbliższe 3 miesiące, do czasu wyborów:
-Powołanie mnie przez premiera Donalda Tuska na funkcję burmistrza gminy Żmigród do czasu rozstrzygnięć wyborczych traktuję jako olbrzymie wyróżnienie i uznanie za dotychczasową pracę samorządową, ale przede wszystkim jest to dla mnie poważne wyzwanie, odpowiedzialność i ciężka praca na rzecz naszej lokalnej, żmigrodzkiej społeczności. Chciałbym również podkreślić, że powołanie mojej osoby to zapewnienie ciągłości pracy realizowanej w gminie przez ostatnie lata oraz ograniczenie ryzyka straty czasu min. pod kątem starań gminy o wielomilionowe dotacje z Unii Europejskiej. Pracować muszę za dwóch bez żadnego zastępcy.
Plany na najbliższe około 3 miesiące to przede wszystkim realizowanie uchwalonego jeszcze w grudniu ubiegłego roku budżetu gminy na 2008 r. głównie wielu zapisanych tam zadań inwestycyjnych, poza tym bieżące zarządzanie gminą, załatwianie spraw dużej wagi, ale i tych mniejszych, indywidualnych, z którymi borykają się poszczególni mieszkańcy przychodzący do urzędu, burmistrza prosząc o pomoc w ich rozwiązaniu. To także współpraca z radą gminy i wszystkimi jej komisjami, a także reprezentowanie gminy na zewnątrz głównie w związkach, stowarzyszeniach i spółce, gdzie Żmigród poprzez czynne uczestnictwo realizuje swoje priorytety. Ważną sprawą, którą należy dopilnować jest negocjowanie i lobbowanie na rzecz optymalnego zaprojektowania drogi ekspresowej S-5 Wrocław-Poznań, która ma być wybudowana do 2012 r. Będę również robił wszystko, aby jak najlepiej wypromować i sprzedać tereny włączone do specjalnej strefy ekonomicznej
Mam nadzieje, że moja współpraca z pracownikami urzędu oraz jednostkami mi podległymi pozwoli wykorzystać ten krótki czas jak najbardziej wartościowo i rzeczowo, a co będzie po wyborach?... o tym zadecydują mieszkańcy gminy przy urnie.

MK

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.