nr 01 (195)   styczeń 2008

Kiedy wybory

Po objęciu przez Zdzisława Średniawskiego funkcji wicewojewody Dolnego Ślaska, w Żmigrodzie zabrakło gospodarza. Jednak nie na długo, gdyż 14 stycznia premier Donald Tusk powołał dotychczasowego zastępcę burmistrza Roberta Lewandowskiego do pełnienia funkcji burmistrza. Robert Lewandowski zarządza gminą do czasu wyborów, mając zakres kompetencji i obowiązków burmistrza.
Ordynacja wyborcza przewiduje, że w ciagu 3 miesięcy od momentu wygaśnięcia mandatu burmistrza (Zdzisław Średniawski zrzekł się mandatu z dniem 26 grudnia 2007 roku), należy rozpisać przedterminowe wybory, wyłaniające nowego włodarza gminy, w związku z czym wybory prawdopodobnie odbęda się pod koniec marca (nieoficjalna data to 16 marzec).
Jak przewiduje projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów do 22 lutego pretendenci do fotela burmistrza, powinni zgłosić swoją kandydaturę do miejskiej komisji wyborczej.
Miejmy nadzieję, że na koniec marca poznamy osobę, która będzie rządzić w naszej gminie.

MK

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.