nr 01 (195)   styczeń 2008

Przygotowania Gimnazjalistów do wielkiego balu.

31 stycznia w tłusty czwartek ponad 130 uczniów Gimnazjum Macieja Rataja w Żmigrodzie zatańczy Polonza na deskach Żmigrodzkiej Placówki Kultury.

Mini studniówka, bo pod taką nazwą odbędzie się bal gimnazjalistów kończących naukę w murach Rajajówki, to impreza odbywająca się od przeszło 6 lat. Powstała ona z inicjatywy młodzieży, która obarczona egzaminem do liceum nazwanym małą maturą, upomniała się również o bal, podobny stylem do znanej wszystkim przedmaturalnej Studniówki. Z pewnością, więc nie zabraknie na niej klasycznego Poloneza, do którego gimnazjaliści przygotowywali się na kursach tańca organizowanych przez szkołę tańca Lidii Andrzejak z Trzebnicy. Młodzież zaprezentuje również swoje umiejętności podczas Walca Angielskiego, Walca Wiedeńskiego oraz tańców latynoamerykańskich. Nowatorskim pomysłem będzie pokaz tańca w wykonaniu czternastu par składających się z nauczyciela i ucznia. Przedstawienie, bardzo starannie wyreżyserowane, budzi wiele emocji wśród nauczycieli oraz ich podopiecznych.
Pracą organizatorską zajmuje się specjalny komitet utworzony przez rodziców, który wspiera tylko w niewielkim stopniu zadania, w większości wykonywane przez młodzież. Za kwotę zaledwie 20zł oraz wsparcia z Funduszu Komitetu Rodzicielskiego oferowane będą posiłki, napoje i owoce, zaś ciasta upieczone zostaną przez rodziców uczniów z klas wyznaczonych do tego zadania. Pozostałe klasy zajmą się przystrojeniem sali, zrobieniem zaproszeń lub posprzątaniem na zakończenie. Wszystkie prace zostały dokładnie podzielone jak w dobrym planie. Oprawę muzyczną zapewnia DJ Wasal a konferansjerkę poprowadzi Karol Dudziak z 3G oraz Natalia Niżyńska z 3A.
Tradycją gimnazjalistów jest przyznawanie nagród dla nauczycieli, od nazwiska dyrektora w tym roku nazwanych „Katarzynkami” w kategoriach ustalonych przez każdą klasę. Pomysły na kategorie są bardzo humorystyczne tak jak w zeszłym roku. Przyznano wtedy nagrodę „za najlepsze opanowanie slangu młodzieży”. W tym roku uczniowie również zaskoczą swoich nauczycieli.
Wśród atrakcji balu Mini Studniówkowego znajdą się indywidualne występy artystyczne uczniów, prezentacje, przemówienia a także wybór króla i królowej balu. Dziewczęta już rozglądają się i przymierzają suknie wieczorowe, chłopacy zakładają garnitury i krawaty. Wszystkim zależy aby ten wieczór był wyjątkowy.

Tomek Nowik

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.