nr 01 (195)   styczeń 2008

piłka nożna. liga okręgowa seniorów

WZMOCNIENIE PIASTA ŻMIGRÓD

Piłkarze Piasta Żmigród rozpoczęli okres przygotowawczy do rundy jesiennej sezonu 2007/2008 wrocławskiej ligii okręgowej. Na pierwszych treningach pojawił się nowy nabytek klubu, napastnik Iwo Kwaczewski!!!

Jak co roku, od połowy stycznia piłkarze Piasta Żmigród rozpoczęli przygotowania do rozgrywek. Powinien to być czas ciężkiej pracy nad kondycją, wytrzymałością i szybkością. A jak będą wyglądać przygotowania żmigrodzkich zawodników - Trenujemy trzy razy w tygodniu na hali i dodatkowo w sobotę mamy zajęcia na powietrzu. W późniejszym czasie dojdą jeszcze do tego mecze sparingowe - opisuje trener, Piotr Bednarski.
Na pierwszych zajęciach drużyny seniorów pojawił się nowy nabytek Piasta, 25-cio letni napastnik Iwo Kwaczewski, który od razu zaimponował swoimi umiejętnościami trenerowi i pozostałym zawodnikom - Jestem naprawdę miło zaskoczony umiejętnościami Iwa. Na treningach prezentuję się bardzo dobrze i jestem już przekonany, że ten zawodnik nie będzie uzupełnieniem składu, lecz poważnym wzmocnieniem. Szybki, techniczny i bramkostrzelny -tak można w skrócie opisać tego napastnika - komplementuje piłkarza, trener Bednarski.
Iwo Kwaczewski przyszedł do Piasta Żmigród z Baryczy Sułów występującej aktualnie w rozgrywkach A - klasy. Wcześniej występował również w Sokole Łąki, skąd pochodzi. W barwach Baryczy Sułów w rundzie jesiennej bieżącego sezonu strzelił aż 14 goli!!! To sprawiło, że o pozyskanie piłkarza zaczęło się starać kilka klubów m.in. Barycz Milicz (A - klasa) i Polonia Trzebnica (IV liga). Jednak piłkarz wybrał żmigrodzką ofertę i przez następne pół roku będzie występował w barwach Piasta - Wybrałem Żmigród ponieważ mam tutaj bardzo dużo znajomych i przyjaciół. Poza tym Piast cieszy się dużym zainteresowaniem wśród swoich kibiców, dzięki czemu wokół klubu jest miła i przyjazna atmosfera - wyjaśnia nowy napastnik Piasta, Iwo Kwaczewski.
Wszystko wskazuje, że to będzie jedyne wzmocnienie drużyny. Jednak podkreślić należy fakt, że Piast Żmigród właśnie takiego zawodnika najbardziej potrzebował. W tym sezonie podopieczni trenera Bednarskiego w piętnastu rozegranych meczach zdołali strzelić tylko 18 goli. Skuteczność była wielkim mankamentem żmigrodzian. Miejmy nadzieję, że z pomocą Iwa Kwaczewskiego statystyka ta zdecydowanie się poprawi, a kibice będą mogli często nagradzać brawami skuteczne akcje napastników.

GPS

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.