nr 01 (195)   styczeń 2008

Nowe grunty dla żmigrodzkiej policji

Policja na nowym

3 stycznia 2008 roku o godz. 13.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Trzebnicy, odbyło się uroczyste przekazanie aktu darowizny gruntu pod budowę nowego komisariatu Policji w Żmigrodzie. Akt darowizny z rąk Starosty Powiatu Trzebnickiego - Roberta Adacha odebrał Komendant Powiatowy Policji w Trzebnicy - insp. Maciej Kucharski. Zaplanowano rozpoczęcie budowy w tym roku, koszt budowy opiewać będzie na kwotę około 3,5 mln. złotych.
- Sprawa początku powstania nowego komisariatu sięga lat poprzednich tj. roku 2003/2004. Natomiast samo przekazanie gruntu (działek wcześniej należących do powiatu) sięga roku 2005. Po podjętej decyzji o budowie nowego budynku komisariatu, zaczęto szukać lokalizacji dla takiej inwestycji. Burmistrz Zdzisław Średniawski proponował obiekty do przebudowy, jednak szukając bliskiego położenia dla nowego obok "starego komisariatu" na planie zabudowy miasta, ujawniono dwie działki tuż obok szpitala, po drugiej stronie. Okazało się , że jest to grunt należący do powiatu. Skierowano do Rady Powiatu wniosek o podjęcie uchwałą Rady, przekazanie tych gruntów pod taki właśnie obiekt. Uchwała taka została podjęta w okresie gdy starostą był pan Koliński. Finalizowanie sprawy mogło nastąpić dopiero w zeszłym roku, gdy Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu skierował wniosek do Komendy Głównej Policji w Warszawie o umieszczenie w planie inwestycyjnym ze środków ustawy o modernizacji Policji budowy Komisariatu Policji w Żmigrodzie w latach 2007-2010. Kiedy ta inwestycja została zaakceptowana przez KGP, skierowano ponownie wniosek do Starostwa Powiatowego w Trzebnicy o przekazanie tych dwóch działek na budowę nowego komisariatu. Nowa Rada Powiatu podtrzymała poprzednią uchwałę i po wykonaniu wszelkiej niezbędnej dokumentacji i skompletowaniu wszystkich materiałów złożono je w Kancelarii Notarialnej we Wrocławiu, gdzie akt notarialny podpisał w dniu 06.12.2007r.: Starosta Trzebnicki, Wicestarosta- jako przekazujący i Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Jarosław Soliński (przedstawiciel Skarbu Państwa) jako przyjmujący. Oczywiście zasadniczym warunkiem przekazania gruntów jest budowa komisariatu. Teraz, po przekazaniu gruntów, rozpocznie sie proces projektu i opracowywania dokumentacji technicznej - mówi komendant żmigrodzkiej jednostki, Włodzimierz Szydłowski. Nowy Komisariat wyposażony będzie w infrastrukturę techniczną z zagospodarowaniem terenu. Nowoczesny obiekt policyjny, spełniać będzie wysokie standardy europejskie. Nie ma wątpliwości co do faktu, że poprawią się warunki pracy policjantów oraz efektywność i co najważniejsze zadowolenie obywateli.

MK

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.