nr 01 (195)   styczeń 2008

Sportowa Rodzina

W dniu 30.12.07r. w Trzebnicy odbył się już po raz 23 Ogólnopolski Bieg Sylwestrowy dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na starcie stanęli bracia: Mateusz Samiło, uczeń II klasy Gimnazjum Im. M. Rataja w Żmigrodzie oraz Łukasz Samiło, uczeń klasy VI szkoły Podstawowej w Żmigrodzie.
Może nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że oboje w swoich kategoriach wiekowych stanęli na najwyższym podium, zwyciężając z bardzo liczną grupą swoich rówieśników. Obaj to zawodnicy Uczniowskiego klubu Sportowego „Sokół” przy Gimnazjum im. M. Rataja, trenujący biegi długie pod okiem trenera Ludwika Łyczakowskiego.
Mateusz to już bardzo utytułowany zawodnik, Vice Mistrz Dolnego Śląska w biegu na 1000m i 2000m w roku 2007. Z całą pewnością w roku 2008 walczył już będzie o medal Mistrzostw Polski w kategorii Młodzików. Łukasz chce być lepszy od barta i jak na razie wszystko wskazuje na to, że z biegiem czasu osiągnie porównywalne wyniki. Obaj to zawodnicy, którzy są przykładem solidności i wzoru w pracy treningowej. Obaj mieszkają w Borkach i nie bez znaczenia jest fakt, że ich tata tez był zawodnikiem startującym kiedyś w barwach WKS „Śląsk” Wrocław i osiągał znaczące wyniki w biegach średnich i długich. Obaj bracia mają poparcie i zrozumienie dla swojej pasji ze strony rodziców, którzy cieszą się każdym ich sukcesem. A tak przy okazji uważam, że wieś Borki to najbardziej usportowiona wioska w Gminie Żmigród, a może i w powiecie trzebnickim. Dlaczego? Ponieważ:
- Kasia Sawicka - jest dwukrotna medalistką mistrzostw polski w rzucie młotem,
- Bartosz Krupa - jest dwukrotnym medalistą Mistrzostw Polski w rzucie młotem,
- Mateusz Samiło - jest medalista Mistrzostw Województwa w biegu na 1000m i 2000m,
- Malwina Matusiak - jest finalistką mistrzostw Makroregionu w rzucie dyskiem.
Gdyby jeszcze dorzucił swoje medale tato Mateusza i Łukasza to pewny jestem, że nie ma w powiecie tak małej wioski, która osiągnęła by tak znaczące sukcesy sportowe.

L. Łyczakowski

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.