nr 01 (195)   styczeń 2008

Żmigrodzka liga piłki nożnej halowej zakładów pracy i organizacji

Rozstrzygnięcia padały w ostatnich minutach

Siódma kolejka ligowych spotkań była najbardziej emocjonującą z dotychczas rozegranych. Faworyci wprawdzie wygrali swoje pojedynki, ale rozstrzygnięcia zapadały w ostatnich minutach spotkań. Przy jednym remisie, pozostałe mecze kończyły się jedno lub dwu bramkową różnicą.
Mimo mokrej pogody, kibice, którzy w niedzielne popołudnie 20 stycznia br., w tym samym czasie mieli do wyboru możliwość oglądania w telewizji walki finałowej naszych siatkarek z Rosjankami o olimpijską przepustkę do Pekinu, lub mecz rundy wstępnej polskich szczypiornistów z reprezentacją Czech o mistrzostwo Europy, licznie zjawili się na meczach żmigrodzkiej ligi, by dopingować swoich kolegów grających w bliskich im drużynach.
Inauguracyjny pojedynek siódmej kolejki Bodexu z Samorządem Gminy był bardzo wyrównany. Przy małych tego dnia możliwościach kadrowych Samorządu, gra opierała się głównie na Pawle Olesiu i Pawle Sułku oraz włączających się do akcji Ireneuszu Pyczaku i Bogdanie Sawickim. Z swojej profesji bardzo dobrze wywiązali się bramkarze obu drużyn: Paweł Pilarski i Tomasz Pietrzak, broniąc kapitalne strzały z kilku metrów. Wynik meczu przez cały okres oscylował na pograniczu remisu lub przewagi jednej bramki. Kiedy Paweł Oleś zdobył kolejnego, swojego trzeciego gola, doprowadzając do remisu na 3:3, wydawało się że takim wynikiem zakończy się to dramatyczne dla obu drużyn spotkanie. Na niespełna dwie minuty przed końcowym gwizdkiem, celne trafienie, młodego , lecz dobrze radzącego w starciach z silniejszymi rywalami Sylwestra Kłosa, ustaliło wynik pojedynku na 4:3 dla Bodexu. Po dwa gole dla zwycięskiej drużyny zdobyli Piotr Pacierz i Sylwester Kłos.
Prowadząc po pierwszej połowie 2:1 piłkarze OSP Borzęcin w meczu z liderem Lech Met, liczyli w drugiej połowie na coś więcej. Pierwsza połowa była wyrównana, a i w drugiej żadna z drużyn nie uzyskała wyraźnej przewagi. Tuż po przerwie dwa silne strzały niczym rakiety odbiły się od słupków stojącego w bramce Lech Metu Tadeusza Włodarczyka. Lech Met najpierw doprowadził do wyrównania, a następnie objął prowadzenie jedną i dwiema bramkami. O swoich umiejętnościach strzeleckich przypomniał Patryk Pisula niwelując do zera różnicę bramkową. Kiedy wydawało się, że wynikiem 4:4 zakończy się ta rywalizacja, akcję uwieńczoną celnym strzałem, jak przystało na króla strzelców, wykorzystał Kamil Rodak, ustalając wynik meczu na 5:4 dla Lech Met. Po dwie bramki dla Borzęcina w tym meczu zdobyli Krzysztof Rakoczy i Patryk Pisula a dla Lech Met Kamil Rodak (3) i Piotr Bednarski (2).
Ubiegłoroczny zwycięzca ligi, zespół Mador Piwosze zatracił formę. To jedyna wyraźna niespodzianka tej kolejki, gdzie drużyna z dolnych półek tabeli, zwycięża wyżej usytuowany zespół. Powiat Trzebnicki po stracie bramki strzelonej przez Grzegorza Parynę, jeszcze w pierwszej połowie odrobił tę zaległość po golu Tomasza Sokołowskiego. Druga odsłona meczu dała zwycięstwo ofensywnie grającym zawodnikom samorządu powiatowego. Wspaniały popis strzelecki Igora Bandrowicza, z którego dwie piłki wylądowały w siatce a kilka obiło słupki, przy wsparciu Dariusza Gierusa i Tomasza Sokołowskiego zaowocowało końcowym zwycięstwem. Mimo bramki kontaktowej strzelonej przez Daniela Kabzę, zespół Mador Piwoszy nie odrobił różnicy bramkowej. Powiat Trzebnicki odniósł pierwsze zwycięstwo 4:2 nad mającą w rozgrywkach swoją markę drużyną Mador Piwosze.
Któż by się spodziewał, że drużyny zajmujące miejsce 10 i 11 - Jafra i Kobiga Eko stworzą swoją grą tak porywające widowisko. Otrzymali za to sporo braw nie tylko od swoich wiernych kibiców, ale od całej widowni. Wszyscy włożyli wiele serca dla zdobycia pierwszych punktów w tych rozgrywkach. Remis 2:2 wydaje się być sprawiedliwym, choć bliższa zwycięstwa była Kobiga Eko, prowadząc do przerwy 2:0. Ostatnie minuty meczu, to sytuacje niewykorzystanych szans obu drużyn. W końcówkach akcji, czasami tworzonych spontanicznie, brakowało zakończenia, stawiającego przysłowiową kropkę nad „i”. Trzeba przyznać, że w tym pojedynku, tak jak i w poprzednich, ze swych zadań wspaniale wywiązali się obaj bramkarze: Maciej Radziszewski i Łukasz Podedworny. W meczu tym bramki dla Jafry zdobyli Michał Obarski i Tomasz Mańka a dla Kobigi Eko Bogusław Lenarcik i Dawid Wasyliszyn.
Ostatni mecz tej kolejki - Ministranci - Argeo, rozpoczął się od zdecydowanego ataku wiceliderów rozgrywek. Szybko zdobyte dwie bramki przez Sebastiana Zagórskiego i Macieja Wachowicza nie zniechęciły do gry Ministrantów. Na popisy techniczne zawodników Argeo znalazł sposób Sebastian Habiński, przy aplauzie swoich fanów, pakując piłkę do siatki Mateusza Nowaka. Wynik 2:1 dla Argeo mimo licznych okazji na jego podwyższenie, utrzymywał się przez dłuższy okres pierwszej połowy aż do momentu, kiedy to tuż przed końcem tej części gry na 3:1 podwyższył Rafał Dytko. Po zmianie stron sytuacja odmieniła się diametralnie. Ministranci przejęli inicjatywę, doprowadzając do remisu 3:3 a później 4:4. Szczęście sprzyja ponoć lepszym. Pod sam koniec spotkania aktywnie grający Tomasz Wachowicz zdobywa piątą bramkę, dającą zwycięstwo Argeo. Bramki w tym spotkaniu dla Argeo zdobyli: Sebastaian Zagórski, Rafał Dytko, Tomasz Wachowicz oraz Maciej Wachowicz (2) a dla Ministrantów po jednym celnym trafieniu oddali: Sebastian Habiński, Bartłomiej Belcarz, Tomasz Jędrkowiak i Szymon Habiński.

5. Samorząd Gminy Żmigród 7 9 28:29
6. Ministranci Żmigród 6 9 22:24
7. OSP Borzęcin 7 7 30:28
8. DPS Oborniki Śląskie 6 7 21:25
9. Powiat Trzebnicki 6 4 20:42
10. Jafra Karnice 6 1 13:47
11. Kobiga Eko Żmigród 6 1 6:45