nr 02 (196)   luty 2008

Walentynkowe szczerze z...

Anna i Tomek to nasza para walentynkowa. Odważni młodzi ludzie, którzy opowiedzą o swoich uczuciach i o tym, co ważne w miłości.

Anna Skraba ma 23lata
Znak zodiaku: lew. Hobby: urządzanie ogrodów, dekorowanie wnętrz i trochę nieśmiała twórczość prasowa. Studia: V rok ochrony środowiska. Praca: Urząd Miejski - staż

Tomek ma 23lata
Znak zodiaku: Ryby Hobby: komputery, film, samochody. Studia: V rok zarządzanie i marketing. Praca: redaktor Wiadomości Żmigrodzkich.


Ona

Poznałam Tomka...
w pracy. Miejsce być może mało romantyczne i dość nietypowe jak na randkę, czy bardziej służbowo - spotkanie zapoznawcze, ale sceneria okazała się mało ważna, ważne było to, że mogliśmy się widywać przez pięć dni w tygodniu. Wspólnie z Tomkiem pracowaliśmy zaledwie miesiąc, ale ten czas wystarczył by „wpaść sobie w oko”. Pod pretekstem służbowych spraw i rozmów spędzaliśmy ze sobą coraz więcej czasu i coraz lepiej poznawaliśmy się.


Ujął mnie... Tomek ujął mnie swoją inteligencją i urokiem osobistym. Interesująca rozmowa, szczery uśmiech i wyjątkowe spojrzenie... tak to się zaczęło. Czasami wystarczy byle gest, by poczuć to coś, by zrozumieć, że ktoś z dnia na dzień staje się dla nas coraz ważniejszy. Zbędne okazują się piękne słowa, deklaracje, wystarczy obecność tej drugiej osoby. Trudno jest wymienić kilka konkretnych rzeczy, cech, którymi ujął mnie Tomek, ujął mnie po prostu tym, jaki jest.


Cechy, które mężczyzna powinien posiadać koniecznie...
- odpowiedzialność - musi być w pełni świadomy, jak postępuje i liczyć się z konsekwencjami swoich czynów
- inteligencja - musi umieć odnaleźć się w różnych sytuacjach, umieć rozmawiać z różnymi ludźmi i wiedzieć, jakie zachowanie jest właściwe w danym momencie i miejscu
- zdecydowanie - musi umieć powiedzieć „tak” i „nie”, musi umieć podjąć stanowczą i konkretną decyzję
a także ...
- troskliwość - musi umieć zadbać zarówno o siebie jak i o bliskich, otoczyć ich opieką i sprawić by czuli się bezpieczni
- poczucie humoru - w życiu nie można brać wszystkiego bardzo poważnie, czasami trzeba przymknąć oko, uśmiechnąć się, zażartować a wtedy nawet najtrudniejsze sprawy okażą się znacznie łatwiejsze
Prawdziwy mężczyzna to na pewno żaden macho, to po prostu porządny, dobry człowiek. Taki „do tańca i do różańca”. W życiu trzeba umieć zachować dystans do pewnych rzeczy i z wielu korzystać z rozsądkiem i rozwagą. Czerpać przyjemności, umieć się bawić, ale także pamiętać o obowiązkach.

Mężczyźni cenią u kobiet...nie mam aż takiego doświadczenia by wypowiadać się, co wszyscy mężczyźni cenią u kobiet, ale powiem, za co moim zdaniem kobiety powinny być cenione. Otóż za to, jakie są a nie jak wyglądają, za to, że potrafią połączyć obowiązki zawodowe i domowe, za to, że pamiętają o rzeczach, o których mężczyźni zapominają ;) Poza tym mężczyźni powinni dawać dowody tego, że cenią nas - kobiety. Nie mam tu na myśli żadnych drogich prezentów, upominków wystarczy miłe słowo, gest by poczuć, że jesteśmy ważne i cenione.

Nie może być prawdziwego uczucia bez...
- wzajemnego wsparcia - czasami trudno nam uwierzyć, że podołamy jakiemuś zadaniu, że uda nam się je wykonać, wtedy nieoceniona jest obecność drugiej osoby, dobre słowo, dodanie otuchy, a jeżeli coś się nie uda, potoczy inaczej niż byśmy tego chcieli jakże ważne by miał nas, kto pocieszyć
- zrozumienia - nikt z nas nie jest doskonały, każdy popełnia błędy, ma lepsze i gorsze dni i wtedy wyrozumiałość jest bardzo ważna
- zaufania - dwoje ludzi musi sobie wzajemnie wierzyć, jeżeli nie ufamy jesteśmy skazani na ciągłe niejasności, domysły a nawet oskarżenia, być może zupełnie bezpodstawne

Aby być razem trzeba... może zabrzmi to patetycznie a może banalnie, ale aby być razem trzeba się po prostu kochać i być ze sobą na dobre i na złe. Dzielić się radościami, ale także i smutkami, przyjemnościami, ale także i obowiązkami. Tak by nie było „moich” i „twoich” spraw, ale by wszystkie sprawy były „nasze”. Wspólnymi siłami można pokonywać nawet największe przeszkody.


W przyszłości...najbliższa przyszłość to ukończenie studiów, obrona pracy magisterskiej oraz znalezienie ciekawej i dobrze płatnej;) pracy, a później czas pokaże, ale jestem dobrej myśli i wierzę w filmy z happy endem. Najważniejsze to pozytywne nastawienie.

Moje podejście do walentynek...uważam, że to bardzo miłe święto, choć miłość oczywiście trzeba sobie okazywać przez cały rok, ale w ten jeden szczególny dzień można to zrobić w jakiś inny wyjątkowy i oryginalny sposób, tak by w zwykły zimowy dzień zapanowała gorąca i bardzo przyjemna atmosfera.


On

Poznałem Anię... podczas miesięcznej praktyki studenckiej. Ona odbywała wtedy staż. Zadaniem Ani było przeprowadzenie ankiety wśród respondentów. Jednak nikt nie lubi wypełniać dodatkowych formularzy więc stolik, przy którym siedziała był zazwyczaj pusty. Trochę mnie to dziwiło, bo Ania często się uśmiechała i zawsze bardzo grzecznie witała wszystkich przechodniów. Postanowiłem zapełnić jakoś tę pustkę, więc wypełniłem ankietę a potem zaprosiłem Anię na kawę. Z radością przyjąłem jej zgodną odpowiedz. Podczas dalszych spotkań i rozmów z Anią okazało się, że w przeszłości bardzo często mijaliśmy się i nieświadomie spędzaliśmy ze sobą czas. Oboje mieliśmy wrażenie De javu ,że nasze spotkanie przy stoliku ankietowym nie jest tym pierwszym.


Ania ujęła mnie... na początku swoim promiennym uśmiechem. Bardzo szybko zauważyłem, że jest wielką optymistką i osobą pozytywnie nastawioną do świata. Chętnie przebywa się wśród takich ludzi. W miarę poznawania, spodobało mi się jej usposobienie, temperament i osobowość, które czynią z niej osobę żywiołową, otwartą, szczerą, zawsze pogodną, wspierającą mnie, często wyrozumiałą w stosunku do moich błędów.........czyli po prostu kochaną.


Cechy, które kobieta powinna koniecznie posiadać...Z pewnością powinna patrzeć na świat przez różowe okulary, tak jak wszyscy optymiści. Jest to bardzo motywujące i budujące dla obojga ludzi. Człowiek, który ciągle narzeka nie potrafi cieszyć się w pełni z tego, że osoba obok niej bardzo ją kocha, a przecież tylko to ma największą wartość i czyni człowieka bogatym. Wyrozumiałość, wsparcie i zaufanie to kolejne cechy, które są wymagane od obojga partnerów w udanym i szczęśliwym związku.


Kobiety cenią u mężczyzn...Opiekuńczość, gdyż zapewnia ona kobietom poczucie komfortu i bezpieczeństwa; poczucie humoru, ponieważ czyni ono związek nieprzeciętnym. Bycie sobą, nie udawanie kogoś, kim się nie jest, ma to związek z wymaganą szczerością, otwartością i zaufaniem.

Nie może być prawdziwego uczucia bez...Akceptacji drugiego człowieka takim, jaki jest fizycznie i psychicznie. Ogromna różnorodność postaw i osobowości ludzkich oraz wszechstronność przejawiania się piękna zewnętrznego wymaga od wszystkich szczególnej uwagi i koncentracji w postrzeganiu. Uczucie będzie szczere i prawdziwe jeśli będziemy stosowali w życiu maksymę „mimo wszystko jestem przy Tobie”.

Aby być razem trzeba...
Po prostu się kochać. Uczucie to w dalszej kolejności niesie ze sobą wiązkę pozostałych pozytywnych uczuć takich jak szacunek, zrozumienie, uwielbienie, zaufanie, otwartość na drugiego człowieka. Są to solidne fundamenty do tego, aby być z drugim człowiekiem. Dodatkowo bardzo często należy posiadać w sobie siłę pójścia na kompromis, gdyż bycie razem oznacza wybaczanie błędów i uchybień partnerowi.


W przyszłości...A będzie ona za niedługo, zaproszę Anie na długi spacer do żmigrodzkiego kompleksu parkowego. Z pewnością mi nie odmówi gdyż uwielbia podczas spacerów podziwiać przyrodę. Swoją przyszłość zawodową wiąże właśnie z ochroną środowiska.


Moje podejście do walentynek...Walentynki to idealny dzień, aby pokazać komuś bliskiemu to, co się czuje. Ten czas szczególnie powinny wykorzystać osoby z natury nieśmiałe, gdyż popularność i obfitość wyznanych miłości dodaje odwagi. 14 lutego to również okazja do umocnienia już istniejących związków. Wyjątkowość walentynek nie polega na wręczaniu kwiatów, czerwonych serduszek czy masowego oblegania kin i pizzerni. Ich siłą uroku jest to, że ktoś bliski nam (partner, rodzina, współpracownik, koleżanka...) stara się ze wszystkich sił, aby ten dzień był dla nas wyjątkowy, a my odwdzięczamy się tym samym. I to jest magiczne.

Opr.eco

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.