nr 02 (196)   luty 2008

I Powiatowy Turniej Wiedzy Olimpijskiej "NA OLIMPIJSKIM SZLAKU"

29 stycznia br. w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Korzeńsku, odbył się z inicjatywy n-la wychowania fizycznego p. Marcina Stochaj i Dyrektora Szkoły p. Mirosława Motwickiego I Powiatowy Turniej Wiedzy Olimpijskiej "NA OLIMPIJSKIM SZLAKU". Na turniej zostały zaproszone wszystkie szkoły z terenu powiatu trzebnickiego, z których jedynie pięć wzięło udział w turnieju: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 z Obornik Śląskich, Szkoła Podstawowa z Radziądza, Szkoła Podstawowa z Barkowa, Szkoła Podstawowa z Wiszni Małej (ostatecznie ta szkoła nie dojechała) i Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Korzeńsku. Mimo przyjazdu tak małej liczby szkół (w powiecie jest ich przecież aż 25) turniej wypadł bardzo okazale! Swoją obecnością zaszczycił nas Starosta Powiatu Trzebnickiego pan Robert Adach, który ufundował nagrody dla uczniów, którzy zajęli pierwsze miejsca (były to odtwarzacze MP3 marki Philips!) Atmosfera podczas trwania turnieju była bardzo miła. Tematyką turnieju byli "Polscy medaliści olimpijscy" Każda szkoła biorąca udział w turnieju wystawiła dwóch zawodników. Uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 25 pytań zamkniętych (za poprawną odpowiedź przyznawano 1 punkt) i 5 pytań otwartych (za poprawną odpowiedź przyznawano 2 punkty). Oto końcowe wyniki:
1. SP Korzeńsko - 47 punktów (Tomasz Szymków - 24 pkt. i Michał Dudek - 23 pkt.)
2. PSP nr 3 Oborniki Śl. - 34 punkty (Aleksandra Wosik - 24 pkt. i Alicja Jagoda - 10 pkt.)
3. SP Barkowo - 30 punktów (Patryk Tęcza - 20 pkt. i Bartosz Białek - 10 pkt.)
4. SP Radziądz - 19 punktów (Marcin Rynkiewicz - 13 pkt. i Marlena Podróżna - 6 pkt.)
Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe! Mamy nadzieję, że za rok w szranki turniejowe stanie większa liczba szkół. Naprawdę warto!!!

Marcin Stochaj

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.