nr 02 (196)   luty 2008

Nowy samochód dla żmigrodzkich strażaków

Spełnione marzenia
1 lutego wicewojewoda dolnoślaski Zdzisław Średniawski złożył na ręce naczelnika Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Żmigrodzie Mariusza Krzesaka akt przekazania oraz kluczyki do nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Mercedes (ATEGO 1326)

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez prezesa Zarządu OSP w Żmigrodzie Artura Pelczara. Wśród zaproszonych gości byli m.in. dyrektor ZWOSPRP, komendanci Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy oraz w Miliczu, burmistrz gminy Żmigród, starosta powiatowy, komendant komisariatu policji w Żmigrodzie, przedstawiciel nadleśnictwa Żmigród, przewodniczący Rady Miejskiej, pracownicy Urzędu Miejskiego, prezesi i naczelnicy Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy oraz właściciele kilku żmigrodzkich firm.
Podczas uroczystości na maszt wciągnięto flagę państwową, odegrano hymn, a kapelan strażaków ks. Andrzej Majchrzak po budującym kazaniu poświęcił samochód.
Żmigrodzcy strażacy już od dawna marzyli o nowym samochodzie. Auta, które posiadają, mają ponad 20 lat. Dzięki dotacjom z WFOŚ i GW we Wrocławiu i ZG ZOSP RP oraz pomocy finansowej ze strony Urzędu Miejkiego w Żmigrodzie marzenia się urzeczywistniły i został zakupiony nowoczesny pojazd, który posiada napęd na cztery koła, dużą wyciągarkę, działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia, agregat prądotwórczy z masztem oświetleniowym, hydrauliczny sprzęt do ratownictwa drogowego, agregat oddymiający, zestaw do udzielania pomocy przedmedycznej z aparatem do tlenoterapii oraz rzeczy niezbędne do ochrony osobistej ratowników m.in. aparaty powietrzne i sygnalizatory bezruchu. Strażacy-ratownicy ze żmigrodzkiej jednostki twierdzą, że jest to sprzęt, który z pewnością ich nie zawiedzie oraz pozwoli na szybkie dotarcie do potrzebujących pomocy mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

AP

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.