nr 02 (196)   luty 2008

Ferie poprzez edukację

Każdy kolejny rok przynosi bardziej wiosenne ferie. Prognoza na najbliższą dekadę lutego mówi o rychłym nadejściu wiosny. Wkrótce śnieg widoczny będzie jedynie na skoczniach i stokach narciarskich. Zimowe ferie nie idą w parze z pejzażem okrytym białym puchem. Co za tem można zaoferować dzieciom aby w okresie zimowych ferii mogły bezpiecznie i wesoło spędzić wolny czas? Wiele szkół, instytucji i organizacji w naszej gminie na długo przed dwutygodniową przerwą szkolną, podjęło inicjatywy dla zagospodarowania czasu wolnego. Jedną z nich jest Zespół Placówek Kultury, którego bogaty program został zaakceptowany przez kolegium dyrektorów szkół na jednym z spotkań.
Wzorem ostatnich kilku lat grupa instruktorów wyjeżdża codziennie do różnych miejscowości z programem edukacyjnym. Edukacja odbywa się poprzez muzykę, naukę tańca, zajęcia plastyczne i sportowo - rekreacyjne. Przedstawiany program dobrze trafia do wszystkich grup wiekowych. Po rozegranych konkursach uczestnicy otrzymują nagrody w postaci słodyczy. W pierwszym tygodniu zajęcia odbyły się w Bychowie, Barkowie, Saniach, Borzęcinie i Radziądzu. Wszędzie za wyjątkiem Sań, dopisała frekwencja, która była wyższa niż w roku ubiegłym. Drugi tydzień rozpoczął się od zimowego turnieju klas i szkół, rozeranego w poniedziałek i wtorek w formie zawodów rekreacyjnych, w sali widowiskowej ZPK. Do poniedziałkowej rywalizacji stanęły cztery dziewięcioosobowe grupy zawodników i zawodniczek z przedziału klasowego I - III a następnie IV - VI, reprezentujących SP w Żmigrodzie.
W drugim dniu turniej odbył się na czterech torach, do którego przystąpiły dzieci oddzielnie z klas I - III i IV - VI, reprezentujące Szkoły Podstawowe w Barkowie i Powidzku. Sportową rywalizację zaledwie 2 punktami wygrała SP Barkowo. W grupie starszych po rozegraniu 10 konkurencji padł remis 70:70 i trzeba było zarządzić dogrywkę. Konkurs wędkarski jednym oczkiem wygrali uczestnicy z Barkowa, zajmują I miejsce. Wszystkie uczestniczące w tej sportowej rywalizacji dzieci, otrzymały upominki rzeczowe i słodycze zakupione przez ZPK w Żmigrodzie. Do odwiedzenia pozostały jeszcze Korzeńsko, Powidzko i Niezgoda. Organizatorzy spodziewają się, że także w tych miejscowościach dopisze frekwencja, a wszyskie dzieci zadowolone powrócą do swych domów.

Stanisław Chorążyczewski

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.