nr 02 (196)   luty 2008

Żmigrodzka Liga Piłki Nożnej Zakładów Pracy i Organizacji

Ostatnie rozstrzygnięcia

Żmigrodzka liga piłki nożnej halowej zakładów pracy i organizacji po blisko trzech miesiącach gry, dotarła do mety. Ostatnia XI kolejka III edycji rozegrana została w sobotę 16 lutego br. W trakcie ligi odbyło się 55 spotkań w których strzelono w sumie 505 bramek! Mecze obejrzało kilka tysięcy kibiców, co jest także rekordem frekwencji.Poprzedni triumfatorzy I i II edycji: Urząd Miejski i Mador Piwosze, którzy swój pojedynek rozegrali na zakończenie ligowych zmagań, uznać musieli wyższość innych zespołów.
Jedenasta, ostatnia kolejka okazała się niefortunnym terminem dla drużyny Powiatu Trzebnickiego, gdyż jednocześnie rozgrywany był dolnośląski turniej samorządowców w Środzie Śląskiej. Zdekompletowany zespół powiatu musiał więc szukać posiłków wśród innych zawodników. Mecz z Kobiga Eko zakończył się remisem 3:3. Kobiga po okresie przewagi prowadziła już 3:1, jednak w końcówce oddała inicjatywę. Remis w tym spotkaniu był odzwierciedleniem gry na boisku.
Bardzo wyrównany pojedynek rozegrały drużyny DPS Oborniki Śląskie i Ministrantów. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Najpierw prowadziła drużyna Ministrantów 1:0 i 2:1, później po remisie 2:2 prowadzenie dwiema bramkami uzyskał DPS, by w końcówce meczu stracić przewagę i przegrać spotkanie 4:5.
Hitem ostatniej kolejki było spotkanie lidera Argeo z trzecią drużyną Bodex. Mecz rozpoczął się obiecująco dla Argeo, które po pierwszej połowie prowadziło 2:1. Obraz gry zmienił się w ostatnich 20 minutach. Po celnych trafieniach Tomasza Pacierza, Piotra Łuszcza (2bramki) i Sylwestra Kłosa, Bodex wygrał cały mecz wynikiem 4:2. Pomimo porażki Argeo, dzięki wcześniejszemu zwycięstwu nad Lech Met, drużyna ta utrzymała się na pozycji lidera.
Spotkanie Lech Met - Jafra toczyło się pod dyktando wicelidera, któremu dla obrony drugiej lokaty wystarczył remis. Lech Met swą batalię toczył do końca wygrywając cały mecz 9:2. Pięć bramek w tym pojedynku strzelił Kamil Rodak, podkreślając swój niekwestionowany dorobek bramkowy w punktacji na „króla strzelców”.
Na zakończenie ligowych zmagań zmierzyli się laureaci pierwszej i drugiej edycji: Samorząd Gminy Żmigród i Mador Piwosze. Zespół samorządowców poważnie osłabiony brakiem Pawła Olesia, Marcina Stochaja i Rafała Zagórskiego, jedynie w pierwszej połowie toczył wyrównaną grę. W drugiej odsłonie meczu dominacja Mador Piwoszy była już znacząca, a pięć bramek zdobytych przez Grzegorza Parynę podkreśliły jego wartość w drużynie. Samorząd przegrał to spotkanie 5:11 ponieważ opadł z sił, a na ławce rezerwowych nie było żadnego zmiennika.
Po tym spotkaniu odbyła się uroczystość podsumowania zmagań ligowych oraz wręczenia pucharów, statuetek i dyplomów. W uroczystości udział wzięli: Wicewojewoda Dolnośląski Zdzisław Średniawski, Starosta Powiatu Milickiego Piotr Lech, Burmistrz Robert Lewandowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Czyżowicz. Wręczone zostały puchary dla drużyn za miejsca I - V oraz za udział w lidze pozostałym zespołom. Puchar „fair play” po raz kolejny ufundowany przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Czyżowicza otrzymał team Jafry Karnice. Królem strzelców został Kamil Rodak z drużyny Lech Met, strzelec 31 bramek, a najlepszym bramkarzem Tomasz Pietrzak z Bodex. Najstarszym zawodnikiem po raz drugi został Bogdan Sawicki z zespołu Samorządu Gminy Żmigród.
Po zakończeniu ceremonii wręczenia nagród, przedstawiciele drużyn wraz z zaproszonymi gośćmi, spotkali się na wspólnej kolacji, na którą przybył także Starosta Powiatu Trzebnickiego Robert Adach.

Wyniki XI - ostatniej kolejki:
PowiatTrzebnicki - Kobiga Eko 3:3 (2:3)
DPS Oborniki Śląskie - Ministranci 4:5 (2:2)
Bodex - Argeo 4:2 (1:2)
Lech Met - Jafra 9:2 (4:1)
Samorząd Gminy Żmigród - Mador Piwosze 5:11 (1:3)
OSP Borzęcin - pauza

Tabela końcowa III edycji
1. Argeo Żmigród 10 27 61:29
2. Lech Met Żmigród 10 27 79:31
3. Bodex Żmigród 10 25 45:21
4. Ministranci Żmigród 10 18 42:41
5. Mador Piwosze Żmigród 10 15 42:41
6. Samorzą Gminy Żmigród 10 15 48:48
7. Powiat Trzebnicki 10 11 44:60
8. OSP Borzęcin 10 10 41:41
9. DPS Oborniki Śląskie 10 10 41:47
10. Kobiga Eko Żmigród 10 2 16:65
11. Jafra Karnice 10 1 25:84

Puchar „fair play” - Jafra Karnice.
Statuetki:
 • „król strzelców” - Kamil Rodak - Lech Met
 • najlepszy bramkarz - Tomasz Pietrzak - Bodex
 • najstarszy zawodnik - Bogdan Sawicki - Samorząd Gminy Żmigród.


  Foto: Zwycięzca rozgrywek Argeo Żmigród

  Stanisław Chorążyczewski

 • spis treści

  menu

   
   
   
  Wiadomości Żmigrodzkie
  rss wykonanie
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.