nr 02 (196)   luty 2008

Piłka nożna. Robert Kaźmierczak zmienia klub

ZE ŚLĄSKA DO GÓRNIKA

Wychowanek Piasta Żmigród, Robert Kaźmierczak zmienia barwy klubowe. Piłkarz rozwiązał kontrakt ze Śląskiem Wrocław i przenosi się do Górnika Polkowice.

Od dłuższego czasu wiadomo było, że Robert Kaźmierczak w zimowym okienku transferowym opuści drużynę Śląska Wrocław. Napastnik nie miał możliwości przebicia się do pierwszego zespołu, liderującego w II lidze i postanowił szukać swojej szansy w innym klubie. Początkowo nowym pracodawcom popularnego „Kazia” miał być inny drugoligowiec GKS Katowice. Piłkarz jednak nie doszedł do porozumienia w sprawie warunków kontaktu i zrezygnował z usług słynnej Gieksy. Nagle pojawiła się oferta z Polkowic, obie strony w ekspresowym tempie doszły do porozumienia i stało się. Robert Kaźmierczak do czerwca 2010 roku będzie zawodnikiem Górnika Polkowice - Negocjacje z GKS Katowice bardzo się przedłużały i w ostateczności nie doszliśmy do porozumienia. Zdecydowałem się na Górnik Polkowice ponieważ działacze i trener tego klubu bardzo nalegali, abym wzmocnił ich zespół. Jestem pewny, że z aklimatyzacją w nowym środowisku nie będę miał żadnych problemów. Chłopaki z Górnika bardzo miło i sympatycznie mnie przyjęli. Teraz musimy skupić się na ciężkiej pracy na treningach, aby w rundzie wiosennej wygrać jak najwięcej meczów - mówi nowy nabytek „zielono - czarnych”, Robert Kaźmierczak.
Przypomnijmy, że w związku z aferą korupcyjną w polskiej piłce nożnej, polkowicki zespół przed trwającym sezonem został zdegradowany z II aż do IV ligii. Teraz włodarze klubu chcą jak najszybciej wprowadzić swój zespół do III ligii. W związku z tym trener pierwszego zespołu Górnika, Dominik Nowak z wielkim zaangażowaniem poszukuje utalentowanych piłkarzy, którzy pomogą mu w osiągnięciu założonego celu - Robert to młody, bardzo perspektywiczny zawodnik. Jedną nogą był już w GKS Katowice, ale kiedy kontrakt nie został podpisany zrobiłem wszystko, aby go przekonać, że warto grać w Górniku Polkowice. Pamiętajmy, że Robert jest liderem strzelców IV ligii z rundy jesiennej - tak skomentował transfer „Kazia” na oficjalnej stronie internetowej polkowickiego klubu, trener Dominik Nowak. Nie podlega dyskusji, że żmigrodzianin będzie wielkim wzmocnieniem IV ligowca. Już w debiutanckim meczu sparingowym Kaźmierczak strzelił swojego pierwszego gola dla „zielono - czarnych”. To że 23 - letni napastnik potrafi strzelać gole nie musi nikomu udowadniać. Warto tylko przypomnieć, że grając w Gawinie Królewska Wola przez półtora roku strzelił aż 50 goli!!! Natomiast jesienią, bieżącego sezonu występując w drużynie rezerw Śląska Wrocław (IV liga) piłkarz 16 razy umieszczał piłkę w bramce rywali i jest liderem w klasyfikacji na najlepszego strzelca ligii. Miejmy nadzieję, że żmigrodzianin w rundzie wiosennej utrzyma skuteczną formę strzelecką i systematycznie będzie zwiększał swój dorobek bramkowy, a Górnikowi Polkowice pomoże w odbudowaniu utraconej pozycji na piłkarskim rynku.

Kluby w karierze Roberta Kazimierczaka:
 • MKS Piast Żmigród - do 2001 roku.
 • Amica Wronki - od 2001 do 2004 roku.
 • KS Gawin Królewska Wola - od 2004 do 2006 roku.
 • WKS Śląsk Wrocław - od 2006 do 2008 roku.
 • KS Górnik Polkowice - od 2008 roku do 2010 roku.

  Foto: Robert Kaźmierzcak jeszcze w barwach Śląska Wrocław, ale już wiosną będzie strzelał gole dla Górnika Polkowice
 • spis treści

  menu

   
   
   
  Wiadomości Żmigrodzkie
  rss wykonanie
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.