nr 02 (196)   luty 2008

Żmigrodzkie Towarzystwo Cyklistów

Blisko dwudziestu sympatyków turystyki rowerowej spotkało się w dniu 13 lutego br. w Zespole Placówek Kultury, powołując nową organizację - Żmigrodzkie Towarzystwo Cyklistów, której celem będzie aktywizowanie mieszkańców gminy, do częstszego udziału we wspólnych wyjazdach na rowerowe szlaki. Gmina posiada przecież bogate walory przyrodnicze z kompleksami stawów pośród Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”. Wśród zaproszonych gości obecny był burmistrz Robert Lewandowski.
Żmigrodzkie instytucje zajmujące się turystyką rowerową, wypracowały własne, sprawdzone formy w przeprowadzaniu rajdów rowerowych. Corocznie od przeszło dziesięciu lat organizowane są wiosną i jesienią, wspólne wycieczki rowerowe po rejonie gminy Żmigród i gminach sąsiednich, w których oprócz mieszkańców Żmigrodu i okolic, uczestniczy spora grupa mieszkańców województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego. Już wiosną tego roku odbędzie się jubileuszowy 25 rajd rowerowy „Doliną Baryczy” planowany na 1 maja . W ostatnich latach do kalendarza imprez turystycznych na trwale wpisały się także rajdy powiatowe „Po Dolinie Baryczy i Wzgórzach Trzebnickich” organizowane także wiosną i jesienią.
Uczestnicy wspólnie z zaproszonym na to spotkanie gościem w osobie burmistrza Roberta Lewandowskiego, wybrali czteroosobowy aktyw: Tadeusz Ługowski, Józef Jantos, Bronisław Skiba i Franciszek Krasoń. Wiele uwagi poświęcono możliwościom i formom turystyki rowerowej w oparciu o współpracę z samorządem oraz organizacjami działającymi na terenie gminy Żmigród. Żmigrodzkie Towarzystwo Cyklistów ogłosiło na stronie internetowej Gminy Żmigród komunikat o wyborze nazwy dla powstałej organizacji. Spotkania uczestników i osób zainteresowanych tą formą rekreacji, odbywać się będą w każdy czwartek o godzinie 19.00 w sali klubu seniora przy ZPK w Żmigrodzie.

Stanisław Chorążyczewski

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.