nr 04 (198)   kwiecień 2008

Jubileuszowe "Złote Pióro"

Już po raz dziesiąty uczniowie klas III naszej gminy zmagali się z ortografią. Mistrzowie udowodnili, że tajniki pisowni polskiej nie są im obce. Początkowo w konkursie uczestniczyli uczniowie z siedmiu szkół tj. Barkowa, Borzęcina, Bychowa, Korzeńska, Radziądza, Powidzka i Żmigrodu. Obecnie pozostało pięć szkół. W ciągu tych dziesięciu lat największą liczbą laureatów może poszczycić się Szkoła Podstawowa w Żmigrodzie. Mistrzowie z naszej gminy niejednokrotnie zajmowali czołowe miejsca na (...)
więcej >>>

VI Powiatowy Turniej Reportażu rozstrzygnięty

Młodzi widzą ostrzej

17 kwietnia w Zespole Placówek Kultury w Żmigrodzie odbyło się uroczyste podsumowanie zmagań gimnazjalistów, którzy brali udział w VI Powiatowym Turnieju Reportażu. W tym roku uczestniczyło w nim 24 uczniów z 5 gimnazjów powiatu trzebnickiego. Nowością było wprowadzenie kategorii fotoreportaż.

Już po raz szósty żmigrodzkie Gimnazjum im. Macieja Rataja organizowało konkurs. Jego celem jest uwrażliwienie młodych ludzi na problemy, z którymi stykają się (...)
więcej >>>

Łzy wzruszenia w kościele...

„Popłakałam się ze wzruszenia. Gratuluję tak wspaniałej młodzieży.” - powiedziała starsza pani, która uczestniczyła w niedzielnym spektaklu teatralnym w Kościele Świętej Trójcy w Żmigrodzie. Takich głosów było dużo więcej, gdyż inscenizacja zrobiła ogromne wrażenie na widzach, którzy tłumnie przybyli na przedstawienie.
Pomysłodawczynią i reżyserem spektaklu była p. Aneta Mielnicka - nauczycielka języka polskiego i opiekun Koła Teatralnego „Maska” w Powiatowym (...)
więcej >>>

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.