nr 05 (199)   maj 2008

Pod patronatem Janusza Korczaka

9 maja odbyła się uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej w Barkowie i poświęcenia sztandaru szkolnego. Po podjęciu stosownej uchwały Rady Miejskiej w Żmigrodzie szkoła otrzymała imię jednej z najwybitniejszych postaci związanej z polską edukacją - Janusza Korczaka.

Janusz Korczak to wzór niezwykłej konsekwencji i przywiązania do głoszonych przez siebie ideałów. Jego prawdziwe nazwisko to Henryk Goldszmit, pseudonim Stary Doktor. Zginął w Treblince wraz ze swoimi (...)
więcej >>>

MajĂłwka na sportowo

3 maja w Łapczycach miejscowa społecznosć bawiła się na festynie, połączonym z turniejem piłki nożnej o puchar Burmistrza Gminy Żmigród.

W rozgrywkach wzięły udział 4 drużyny, składające się z mieszkańców wsi - Barkowa, Wszemirowa i 2 zespoły gospodarzy. Puchar burmistrza wywalczyła ekipa z Wszemirowa. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju przyznano 12-letniemu Dawidowi Białkowi z Łapczyc, który strzelił popisowego karnego. Najlepszym strzelcem został Mateusz Bednarz z Wszemirowa, (...)
więcej >>>

Telewizja w Ĺťmigrodzie

9 maja wrocławska telewizja realizowała w Żmigrodzie odcinek Magazynu Pozarządowego Trzecia Szansa o żmigrodzkiej spółdzielni socjalnej Arkadia. Program ten emitowany jest na antenie 12 Regionalnych Ośrodków Telewizji w Polsce.
Magazyn pokazuje ciekawe i skuteczne przedsięwzięcia ekonomii społecznej na przykładzie konkretnych historii, prawdziwych ludzi i ich doświadczeń. Głównym zadaniem projektu jest szeroko zakrojona promocja idei ekonomii społecznej oraz upowszechnianie konkretnych (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.