nr 06 (200)   czerwiec 2008

Uroczystość wręczenia sztandaru w Gimnazjum im. Macieja Rataja

Pod jednym sztandarem

Ponad rok trwały przygotowania do tego ważnego dla szkoły święta. Uroczystość poświecenia i wręczenia sztandaru była zwieńczeniem projektu ”Maciej Rataj- z historią w przyszłość”.

Datę 30 maja 2008 roku na długo zapamiętają uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Tego dnia społeczność szkoły otrzymała sztandar. Poświecono go podczas uroczystej mszy św. w kościele Świętej Trójcy. Następnie wszyscy uczestniczący w tym świecie przemaszerowali (...)
więcej >>>

Przedszkolaki w Zielonej Dolinie

6 czerwca w Publicznym Przedszkolu w Żmigrodzie odbyła się uroczystość nadania imienia. Po podjęciu stosownej uchwały przez Radę Miejską przedszkole otrzymało nazwę Zielona Dolina.
Nazwa nawiązuje do świadomości ekologicznej, która jest bliska naszym przedszkolakom (segregują śmieci, uczestniczą w konkursach ekologicznych, dbają o założone przez siebie kąciki zieleni)oraz do miejsca w którym żyjemy, czyli Doliny Baryczy. Mirella Skaczyło, dyrektor przedszkola, witając gości podkreśliła, (...)
więcej >>>

Seniorzy z Bargteheide w Ĺťmigrodzie

Po raz pierwszy przybyła do Żmigrodu reprezentacja seniorów z niemieckiego miasta partnerskiego. 18- osobowa grupa od piątku 13 czerwca do niedzieli 15 czerwca poznawała Polskę, jej mieszkańców i rodzime obyczaje.
Wizyta była przygotowywana pod dyktando przewodniczącej Klubu Seniora Zofii Waścińskiej. Dzięki jej wysiłkowi i pomocy Urzędu Miejskiego można było przygotować ciekawa ofertę dla wizytujących nas Niemców.
Oto relacja z wizyty:
-Grupę niemiecką gościliśmy przez trzy (...)
więcej >>>

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.