nr 07 (201)   lipiec 2008

Żmigród wśród najlepszych w Polsce

18 lipca „Rzeczpospolita” opublikowała ranking samorządów za ubiegły rok. W klasyfikacji gmin miejskich Gmina Żmigród znalazła się w dziesiątce najlepszych. Nagrodę z rąk profesora Buzka odebrał Wojciech Smoliński, Sekretarz Gminy Żmigród.

Tak dobra ocena jest wynikiem konsekwentnej kilkuletniej polityki zrównoważonego rozwoju miasta w wielu obszarach oraz dobrej kondycji finansowej gminy. Na sukces w tegorocznej edycji złożyło się kilka czynników, wśród których (...)
więcej >>>

Krótka lekcja historii

Nasze miasteczko jest bogate we wspaniałe dobra kultury materialnej, których pozazdrościć nam może niejedna gmina. Posiadamy zabytki zarówno architektury sakralnej, jak i świeckiej, mamy przepiękne kamienice oraz wyjątkowy zespół pałacowo-parkowy. Większość z tych obiektów jest mieszkańcom Żmigrodu powszechnie znana.
W poniższym artykule zaprezentowana została historia obiektu, o którym nie przeczytamy w książkach czy przewodnikach turystycznych. Nie znajdziemy również żadnych informacji (...)
więcej >>>

Projekt - "Pracuję więc jestem"

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie rozpoczął realizację projektu systemowego "Pracuję więc jestem" w ramach poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Głównym celem projektu jest aktywizacja 20 osób w wieku aktywności zawodowej korzystających długotrwale ze świadczeń pomocy społecznej, nie (...)
więcej >>>

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.