nr 08 (202)   sierpień 2008

Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa...

Międzynarodowy Festiwal Piknik Country w Mrągowie to impreza o długoletniej tradycji, ściągająca do tego mazurskiego grodu rzesze fanów z całej Polski. Na te kilka dni zmieniają oni oblicze miasta. Kowbojskie stroje, motocykle, samochody terenowe i ten szczególny rytm muzyki tworzą niezapomnianą atmosferę.
Organizatorzy tegorocznego, już 27 festiwalu, zaproponowali wiele atrakcyjnych imprez towarzyszących: pokazów tańca w miasteczku country, koncertów w mieście, konkursów, pokazów i (...)
więcej >>>

Dożynki Wojewódzkie 2008

Dolny Śląsk świętuje w Żmigrodzie

Tegoroczne dożynki wojewódzkie odbędą się w Żmigrodzie. To największa impreza na naszym terenie od 2003 roku, kiedy obchodziliśmy rocznicę 750-lecia powstania miasta i obecności kościoła katolickiego na tych ziemiach. Warto przypomnieć, że Żmigród już raz miał okazję gościć dolnośląskie święto plonów - w 1997 roku, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Tym razem spotkamy się na terenie odrestaurowanego zespołu pałacowo-parkowego. Będzie (...)
więcej >>>

Norweskie reminiscencje, czyli co różni ten kraj od naszej pięknej ojczyzny

Norwegia to kraj, który ani daleko, ani nam nieznany. Coraz więcej Polaków odwiedza go turystycznie czy w poszukiwaniu pracy. Dlaczego więc ten artykuł? Ano dlatego, że peregrynując po norweskich fiordach dokonujemy obserwacji na temat, co chcielibyśmy przenieść na nasz rodzimy grunt. I właśnie o tym kilka moich spostrzeżeń.

Norweskie A B C

Królestwo Norwegii to monarchia parlamentarna. 4,6 mln mieszkańców zamieszkuje 324 220 km kw. (14 osób na km kw), linia brzegowa 25 (...)
więcej >>>

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.