nr 09 (204)   wrzesień 2008

Baszta 2008

Już po raz dziewiąty odbyły się na terenie naszej gminy Międzyośrodkowe Biegi Przełajowe „BASZTA 2008”. Impreza została zorganizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy „Pałacyk” w Żmigrodzie we współpracy z drugą klasą Gimnazjum im Macieja Rataja pod kierunkiem Ludwika Łyczakowskiego i Joanny Wojtkowiak. W biegach wzięły udział pięcioosobowe drużyny z sześciu ośrodków: ŚDS z Brzegu Dolnego, ŚDS z Rawicza, ŚDS z Góry, ŚDS ze Żmigrodu, ŚDS ze Strzelina i DPS z (...)
więcej >>>

Dożynki Wojewódzkie 2008

Dożynki Wojewódzkie przeszły do historii. Zaczęły się korowodem dożynkowym, który przeszedł z parkingu za budynkiem Nadleśnictwa Żmigród, przez cały park, aż do sceny -ołtarza u stóp baszty. W korowodzie udział wzięły delegacje z tradycyjnymi wieńcami, reprezentujące powiaty Dolnego Śląska, jak również zaproszeni goście. Msza święta koncelebrowana przez biskupa Henryka Janiaka była okazją do modlitwy za rolników i podziękowania za plony. Po mszy, podczas części oficjalnej, głos zabrali pełniący (...)
więcej >>>

Żmigród wypowiada wojnę sprzedaży papierosów niepełnoletnim!

STOP18

11 września w Żmigrodzie odbył się Ogólnopolski Dzień Odpowiedzialnej Sprzedaży wyrobów tytoniowych. Ta jednodniowa akcja edukacyjno-kontrolna jest kulminacją XI edycji Programu STOP18! W Programie uczestniczy ponad 300 miejscowości z 16 województw, w tym 33 z Dolnego Śląska, a wydarzeniu towarzyszy debata ekspercka, dotycząca powszechnego w Polsce łamania zakazu sprzedaży papierosów osobom niepełnoletnim.
-Trzy czwarte sprzedawców wyrobów tytoniowych łamie prawo, a (...)
więcej >>>

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.