nr 10 (205)   październik 2008

"Święto Pieczonego Ziemniaka"

Tradycją Szkoły Podstawowej w Powidzku stało się Święto Pieczonego Ziemniaka obchodzone już po raz czwarty.
W tym roku odbyło się ono 4 października na boisku szkolnym. Uczniowie wysłuchali krótkiej bajki o ziemniaku oraz zapoznali się z wiadomościami przyrodniczymi i historycznymi na jego temat. Każda klasa przygotowała piosenkę o ziemniaku. Indywidualnie uczniowie przystąpili do konkursu plastycznego na najciekawszą „rzeźbę” z ziemniaka pod nazwą „Dziwaczek - (...)
więcej >>>

Innowacyjny nauczyciel ze Żmigrodu

Anna Wołoszyn, nauczyciel matematyki i informatyki w Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie, zajęła III miejsce w konkursie Innowacyjny Nauczyciel Roku 2008.
15 października w Wielkiej Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie z rąk Krystyny Szumilas, sekretarz stanu w Ministerstwa Edukacji Narodowej, otrzymała gratulacje, dyplom a także nagrody- laptop oraz aparat cyfrowy wzbogacą bazę dydaktyczną szkoły. Będą wykorzystywane przez wszystkich nauczycieli i uczniów szkoły.
(...)
więcej >>>

Żmigród rozkwita

Szare blokowiska i kamienice, kłęby dymów z kominów i aut, niemal wszystko szczelnie zabetonowane i pozbawione naturalności, a zieleń no cóż... kiedyś była. Taki krajobraz na pewno nie grozi mieszkańcom Żmigrodu.

Z roku na rok dokładanych jest wiele starań by w naszym mieście było coraz więcej zieleni. Nasadzane są nowe rośliny wieloletnie, w nowych miejscach pojawiają się piękne rośliny sezonowe. Żmigród w tym roku był naprawdę bogato ukwiecony - piękne pelargonie i róże w rynku, (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.