nr 01 (208)   styczeń 2009

 

XVII Finał WOŚP w Żmigrodzie.

W niedzielę 11 stycznia w Żmigrodzie huczało i błyskało się, a mimo to ludzie chodzili po ulicach uśmiechnięci i w radosnych nastrojach. Wiedzieli, bowiem o tym, że w ich mieście gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Już XVII z kolei finał odbył się pod hasłem wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci. Około 70 wolontariuszy w Żmigrodzie i okolicznych wioskach zbierało do puszek pieniądze. W tym roku udało się zebrać 18 040,45zł

Orkiestrowy sztab z przewodniczącym Łukaszem (...)
więcej >>>

Bal Charytatywny pod patronatem Burmistrza Gminy Żmigród

Myśląc o sobie, pamiętajmy o innych

Dobra to maksyma, gdyż dzięki niej człowiek nie traci z oczu potrzeb... drugiego człowieka. Pomoc nie musi równać się jakimś wielkim wyrzeczeniom, można połączyć ją przecież z zabawą. Pomóc może każdy z nas. Dobitnie udowadniają to liczne akcje społeczne, jak choćby Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, by nie szukać daleko. Już 14 lutego 2009 roku, o godzinie 19.00 w Zespole Placówek Kultury w Żmigrodzie rozpocznie się bal charytatywny, z którego (...)
więcej >>>

Przedświąteczne przeżycia młodych karateków ze Żmigrodu

W dniach 20-21 grudnia 2008r. dzięki inicjatywie dyrektora Żmigrodzkiego Ośrodka Kultury Roberta Korytkowskiego oraz trenera ( sansej-a) Krzysztofa Glina, odbyło się zgrupowanie sekcji karate shotokan.
Zorganizowanie po raz pierwszy w Żmigrodzie takiej imprezy sportowej było przeżyciem - co nie lada dla najmłodszych karateków, jak i dla ich rodziców. Należy wspomnieć, że wiek najmłodszych sportowców wynosił 7 lat.
Dwudniowe zgrupowanie rozpoczęło się w sobotę o godzinie 10,00 zbiórką (...)
więcej >>>

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.