nr 02 (209)   luty 2009

 

Bal charytatywny

W walentynkowy wieczór odbył się bal charytatywny, organizowany pod patronatem Burmistrza Gminy Żmigród - Roberta Lewandowskiego. Jego szczytnym celem było zebranie środków dla wychowanków domu dziecka z Obornik Śląskich, pochodzących z naszej gminy.
Bal rozpoczął się przemówieniem burmistrza, który przywitał serdecznie zgromadzonych gości. Głos zabrał również dyrektor domu dziecka - Bogdan Sapkowski. Podziękował on wszystkim za pomoc w zorganizowaniu imprezy charytatywnej i w zebraniu środków pieniężnych. Podczas balu zostały wręczone Żmigrodzkie Smoki Sukcesu. Jest to pierwsza edycja konkursu, który ma na celu promowanie aktywnych i odnoszących sukcesy osób, firm i organizacji działających na terenie naszej gminy. Nagrody przyznawane będą rokrocznie osobom lub stowarzyszeniom i firmom liczącym się w skali naszej gminy ale i całego regionu.
W kategorii biznesu wyróżniono firmę „Anlas” państwa Beaty i Andrzeja Golińskich, w kategorii kultury, oświaty, turystyki i sportu - Roberta Kolebuka, natomiast w kategorii działalności społecznej nagrodzono Towarzystwo Miłośników Ziemi Żmigrodzkiej. Atrakcją były występy artystyczne dzieci i młodzieży ze żmigrodzkiego Gimnazjum im. Macieja Rataja. Pokaz pantomimy zaprezentował Radomir Piorun, który wystąpił z ekspresywną etiudą „Życie człowieka”. W program balu została wpisana także loteria fantowa, w trakcie której były losowane i rozdawane nagrody ufundowane przez sponsorów. Ogromnym powodzeniem cieszyła się także licytacja mebli ufundowanych przez Franciszka Bieńka. Dobra zabawa trwała do godzin rannych.
K.Krzysztofiak, MK, eco

Beata i Andrzej Golińscy, firma Anlas

Na bal charytatywny wybraliśmy się wspólnie ze znajomymi w wyśmienitych humorach i tak pozostało do końca czyli do 6 rano.
Ogromnym zaskoczeniem była dla nas nominacja, o której wiedzieliśmy już wcześniej. Jednak zdobycie statuetki Żmigrodzkiego Smoka Sukcesu było dla nas wielką niespodzianką. Nie liczyliśmy na takie docenienie kapituły. Zastanawialiśmy się kto mógłby zostać laureatem, ale naprawdę nie myśleliśmy o sobie - dlatego jeszcze raz bardzo dziękujemy kapitule oraz wszystkim naszym klientom. Bal był wyśmienity i dawno się tak dobrze nie bawiliśmy.

Robert Kolebuk

Jestem zaskoczony i bardzo uradowany tą nagrodą. Cieszę się zwłaszcza dlatego, że otrzymałem "Żmigrodzkiego Smoka Sukcesu" jako nie Żmigrodzianin. Skoro więc aspekt pochodzenia nie odgrywał tu żadnej roli, to musi znaczyć, że otrzymałem to wyróżnienie wyłącznie za efekty moich działań. Chcę tu jednak wyraźnie powiedzieć, że ten "Smok" jest w moim rozumieniu nagrodą dla całego Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie. To naprawdę fantastyczna szkoła i to nie tylko z perspektywy Żmigrodu! To właśnie dzięki warunkom rozwoju i działania, które mi stworzyła, dokonałem tego wszystkiego, co zostało zauważone przez kapitułę. Dodam jeszcze, że "Smok Sukcesu" stanowi dla mojej pracy w gimnazjum początek pewnej ścieżki, a nie jej koniec.

Mirosława Borkowska

Żmigrodzki Smok Sukcesu dla naszego stowarzyszenia to wielkie wyróżnianie i dowód na to, że nasza praca, choć czasami niewidoczna, jest potrzebna. TMZŻ wyróżnione zostało za działalność społeczną jako organizacja pozarządowa. Doceniono działania pomnażające dorobek kulturowo-historyczny, przyczynianie się do odkrywania nieznanych dziejów naszej Żmigrodzkiej Ziemi i ukazywanie jej walorów turystyczno- przyrodniczo- historycznych. Jest to wydarzenie radosne i zaskakujące, bo społecznicy nie zakładają, że będą pracować dla nagrody. Radość ta jest dla nas motywacją do jeszcze większego wysiłku w rozwijaniu inicjatyw w upowszechnianiu wiedzy o naszej małej ojczyźnie. Wszystkim nominowanym, którzy w tym roku nie otrzymali statuetki, życzymy zdobycia jej w przyszłym roku.

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.