nr 02 (209)   luty 2009

 

Ferie nie tylko na sportowo

Ferie to czas zabaw i odpoczynku. Ferie to także czas na rozwijanie swoich zainteresowań. W piątek 23 stycznia 2009 r. w Szkole Podstawowej w Powidzku odbyły się zajęcia „Interaktywna matematyka” oraz zajęcia edukacji filmowej.
Zajęcia „Interaktywna matematyk” zgromadziły uczniów kl. IV i V, którzy razem z nauczycielem matematyki „bawili” się układając klocki przy lusterku (symetria), kolorowali zrobione przez siebie graniastosłupy, tworzyli gięciościany i gięcioboki.
W trakcie kolejnych już zajęć z cyklu edukacji filmowej uczniowie kl. VI obejrzeli film przedwojenny (z 1934 r.) „Wacuś” z oryginalną kreacją „polskiego Ch. Chaplina”, Adolfa Dymszy.
Po dyskusji członków Klubu Filmowego i przerwie na posiłek uczniowie obejrzeli tym razem wybrany przez nich film: „Artur i Mininki”. Cztery godziny zajęć minęły niepostrzeżenie.

Bogumiła Mielnik - Maciejak
Violetta Niemiec - Karlik

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.