nr 02 (209)   luty 2009

 

Apel - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej

Witam, W imieniu Stowarzyszenia i swoim zwracam się z prośbą o pomoc w znalezieniu osób do Programu, który opisuję szczegółowo poniżej. Sama mam ogromny problem ze znalezieniem odpowiednich kandydatów, stąd zdecydowałam się na kontakt z prasą.

Celem Programu jest aktywizacja zawodowa młodych osób z niepełnosprawnością ruchową. Program realizowany jest w całości poprzez Internet.


Program dla osób chorych reumatycznie "Z pomocą Polakom!" sponsorowany przez Szkołę SaySpeak Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych "3majmy się razem" oraz Szkoła języka angielskiego SaySpeak zapraszają do udziału w jedynym w swoim rodzaju Programie wspierającym młodych chorych reumatycznie.

Celem Programu jest zapewnienie 20 osobom udanego startu w życie zawodowe poprzez bezpłatną naukę angielskiego, a następnie zatrudnienie w Szkole SaySpeak na stanowisku nauczyciela języka angielskiego.

Cały program realizowany jest za pośrednictwem Internetu poprzez komunikator Skype.

Do Programu zapraszamy młodych w wieku 16-20 lat z terenu całej Polski. Chcemy mieć pewność, że z programu korzystają osoby rzeczywiście potrzebujące takiego wsparcia, dlatego jednym z warunków uczestnictwa jest diagnoza choroby reumatycznej (poświadczona przez lekarza) trwająca minimum 5 lat.

Nie jest wymagana wcześniejsza nauka języka angielskiego.

Zainteresowanych programem prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem Młodych "3majmy się razem":

Agnieszka Borkowska (odpowiedzialna za współpracę Stowarzyszenia i SaySpeak) telefon 502 387 971,
e-mail: 3majmy@gmail.com

Szczegółowy opis Programu dostępny także w Internecie:
Szkoła SaySpeak:
http://www.sayspeak.pl/program_pomocy.html
OSM z ZChTŁ "3majmy się razem":
www.3majmysierazem.pl
Zamieszczam tez krótką informację o Stowarzyszeniu:

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej "3majmy się razem"

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych "3majmy się razem" to jedyna ogólnopolska organizacja wspierająca najmłodszych chorych reumatycznie: dzieci, młodzież, młodych dorosłych oraz ich rodziny.

Młodzi ludzie często sami muszą sobie radzić z problemami wynikającymi z choroby, mało kto rozumie, że na "reumatyzm" chorują nawet dzieci!

Przewlekłe schorzenie jest trudne do zaakceptowania, a niepełnosprawność z niego wynikająca wpływa na codzienne życie całej rodziny. My, naszą działalnością, wspieramy marzenia o "zwyczajnym życiu" człowieka zdrowego, o samodzielności i spełnieniu w życiu dorosłym.

W Stowarzyszeniu główny nacisk kładziemy na informowanie członków o możliwościach nauki, pracy, założenia rodziny, zabawy pomimo choroby. Do członków i sympatyków docieramy również z wiadomościami dotyczącymi możliwości szeroko pojętego leczenia i dbania o swoje zdrowie. Staramy się także na bieżąco informować naszych odbiorców o tym, co dzieje się "w świecie reumatologii": o wydarzeniach skierowanych do chorych reumatycznie, obchodach Światowego Dnia Reumatyzmu, artykułach w prasie dotyczących młodych chorych reumatycznie.

Poprzez wzajemną wymianę doświadczeń tworzymy gęstą sieć kontaktów i przyjaźni wśród samych chorych. W ramach naszej działalności organizujemy także spotkania, warsztaty, wystawy prac plastycznych chorych reumatycznie. Ponadto udzielamy się w walce o dostęp do nowoczesnego, skutecznego leczenia.

Do członkostwa szczególnie zapraszamy młodych chorych reumatycznie, którzy dopiero uczą się samodzielności, a także rodziny chorych dzieci oraz wszystkich tych, którzy popierają nasze działania (personel medyczny, osoby zdrowe).

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej "3majmy się razem", ul. E. J. Osmańczyka 16 b/14, 01-494 Warszawa, nr KRS 0000306262, NIP 5222893219, REGON 141475165, www.3majmysierazem.pl Bank Lukas 48 1940 1076 3052 7306 0000 0000

Agnieszka Borkowska
Prezes
Stowarzyszenia Młodych
"3majmy się razem"
telefon 502 387 971
e-mail: 3majmy@gmail.com

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.