nr 02 (209)   luty 2009

 

Niespodziewany zwycięzca!

SKS Helios Bucz został niespodziewanym zwycięzcą II Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy (rocznik 1994 i młodszy) o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród. Zespół z powiatu wolsztyńskiego okazał się najlepszy w stawce 12 zespołów. Przeciętnie spisały się dwie drużyny z naszej Gminy. UKS Młode Orły zajął ósme miejsce a Piast Żmigród uplasował się na ostatniej dwunastej pozycji.

Organizatorem turnieju, który odbył się 31 stycznia 2009r. w hali sportowej w Żmigrodzie był Uczniowski Klub Sportowy „MŁODE ORŁY” Korzeńsko. Na turnieju pojawiły się zespoły z trzech województw: dwie drużyny MKS Przemysław Poznań, SKS Helios Bucz, UKS Kania Gostyń, KP Rawia Rawicz, BTP Piast Brzeg, KS Sparta Miejska Górka, KS Górnik Polkowice, KS Stal Świdnica, MKP Wratislavia Wrocław, MKS Piast Żmigród i gospodarze UKS Młode Orły Korzeńsko.
Oficjalnego otwarcia dokonali założyciel UKS Młode Orły Korzeńsko p. Mirosław Motwicki oraz aktualny prezes klubu p. Marcin Stochaj. Zespoły zostały podzielone na trzy czterozespołowe grupy. Po rozegraniu 18 spotkań eliminacyjnych do walki o czołowe lokaty zakwalifikowali się Kania Gostyń, Stal Świdnica, Przemysław I Poznań, Sparta Miejska Górka, Helios Bucz i Przemysław II Poznań. Blisko awansu był UKS Młode Orły ale zajął trzecie miejsce w grupie (wygrana 2:1 z Górnikiem Polkowice i porażki 0:1 z Przemysławem Poznań i 0:4 z Heliosem Bucz). Bardzo słabo zaprezentował się Piast Żmigród, który zajął ostatnie miejsce w grupie (porażki 1:3 z Przemysławem I Poznań, 0:1 z Piastem Brzeg i na otarcie łez wygrana 2:1 ze Spartą Miejska Górka).
W II fazie turnieju sześć najlepszych drużyn zostało podzielonych na dwie trzyzespołowe grupy (D i E). Zespoły, które zajęły trzecie miejsca w grupach rywalizowały o miejsca 7-9 a drużyny z czwartych miejsc grały o miejsca 10-12. UKS Młode Orły zajął ostatecznie ósme miejsce (po wygranej 5:2 z Wratislavią Wrocław i porażce 0:3 z Piastem Brzeg), a Piast Żmigród był niestety ostatni (porażki 0:1 z Rawią Rawicz i 1:2 z Górnikiem Polkowice).
W wielkim finale spotkali się natomiast piłkarze Przemysława I Poznań i SKS Heliosa Bucz. W niezwykle emocjonującym meczu padł bezbramkowy remis. Doszło więc do serii rzutów karnych, w których więcej zimnej krwi zachowali gracze Heliosa Bucz i wygrali 3:1!!! Tym samym zawodnicy z Bucza zupełnie niepodziewanie choć całkowicie zasłużenie zostali najlepszą ekipą turnieju! Trzecie miejsce przypadło Stali Świdnica, która pokonała Kanię Gostyń 2:1.

W uroczystej ceremonii zakończenia turnieju wziął udział Sekretarz Gminy Żmigród, p. Wojciech Smoliński. Trzy najlepsze drużyny otrzymały medale, puchary oraz piłki. Pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Przyznano także wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców został Alan Magnus ze Sparty Miejska Górka, który zdobył 7 goli. Najlepszym zawodnikiem wybrano Michała Chybowskiego z Poznaniaka I Poznań a najlepszym bramkarzem został Adrian Skorupiński z Heliosa Bucz. Organizatorzy przyznali także wyróżnienie najlepszemu zawodnikowi UKS Młode Orły Korzeńsko, którym okazał się Michał Drozd. Turniej sędziowali p. Dariusz Gierus i p. Marcin Goluch.
Zarząd klubu UKS Młode Orły Korzeńsko (reprezentowany przez p. Marcina Stochaj i p. Mirosława Motwickiego) serdecznie dziękuje p. Alicji Puk, p. Monice Stochaj, p. Beacie Motwickiej, p. Sebastianowi Kaczor i p. Władysławowi Uram za pomoc w organizacji turnieju.

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ TURNIEJU

1. SKS HELIOS Bucz
2. MKS PRZEMYSŁAW I Poznań
3. KS STAL Świdnica
4. UKS KANIA Goztyń
5. KS SPARTA Miejska Górka
6. MKS PRZEMYSŁAW II Poznań
7. BTP PIAST Brzeg
8. UKS MŁODE ORŁY Korzeńsko
9. MKP WRATISLAVIA Wrocław
10. KS GÓRNIK Polkowice
11. KP RAWIA Rawicz
12. MKS PIAST Żmigród


UKS Młode Orły Korzeńsko: Igor Franków, Patryk Szulc, Krystian Grzybkowski (3 gole), Michał Drozd (3 gole), Adam Kowalczuk (1 gol), Michał Dudek, Piotr Nowicki.

MKS Piast Żmigród: Kacper Grudkowski, Grzegorz Mazurek (4 gole), Tarek Ballour, Mateusz Olikiewicz, Bartosz Cisło, Paweł Bilakiewicz, Maciej Rydel, Mateusz Pietrzak, Bartosz Walentynowicz, Erwin Łukawy.

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.