nr 02 (209)   luty 2009

 

Zimowa zaprawa

piłka nożna. liga okręgowa seniorów.

Pod wodzą nowego trenera Jana Fedyny piłkarze Piasta Żmigród przygotowują się do rundy wiosennej sezonu 2008/2009. Po półrocznym pobycie w Polkowicach do klubu powrócił Maciej Wachowicz!!!


Od 6 stycznia zawodnicy trenują cztery razy w tygodniu i dodatkowo rozgrywają mecz sparingowy. Treningi biegowe (na powietrzu), hala gimnastyczna oraz siłownia - tak wygląda plan treningowy szkoleniowca Jana Fedyny. Nie jest tajemnicą, że okres zimowy jest najważniejszy dla każdego piłkarza. Ciężka dwumiesięczna zaprawa na treningach pomoże każdemu zawodnikowi w późniejszych meczach mistrzowskich. A te zbliżają się wielkimi krokami, bowiem już 15 marca rozpocznie się runda rewanżowa w lidze okręgowej seniorów. Na początek Piast Żmigród wybierze się na derbowy pojedynek z Sokołem Wielka Lipa.

ROSZADY W KADRZE

Miłą informacją dla żmigrodzkich kibiców jest powrót do klubu Macieja Wachowicza.
Przypomnijmy, że latem ubiegłego roku piłkarz został sprzedany do III-ligowego Górnika Polkowice. Niestety głównie przez kontuzje młody obrońca nie mógł na stałe przebić się do podstawowej jedenastki i w konsekwencji włodarze polkowickiego klubu zdecydowali się na wypożyczenie zawodnika. Oba kluby doszły do porozumienia i ostatecznie popularny „Belleti” przez najbliższe pół roku będzie ponownie reprezentował barwy Piasta Żmigród!!!
Natomiast lewo nożny pomocnik, Kamil Rodak przeniósł się do LZS Orzeł Prusice, który walczy o awans do klasy „A”. Sam zawodnik już w grudniu deklarował chęć przenosin do swojego macierzystego klubu. Prezes Piasta, Edward Szaniawski nie zgodził się jednak na definitywne sprzedanie filigranowego pomocnika i na razie został wypożyczony do lipca bieżącego roku. Innym problemem trenera Jana Fedyny może być skompletowanie formacji obronnej. Przypomnijmy, że w dalszym ciągu kontuzję leczy Konrad Tabak, Daniela Kabzę z powodów zdrowotnych czeka dłuższa przerwa w grze, a Krystian Kaniewski z powodów zawodowych nie ma możliwości na systematyczny udział w treningach.

SPARINGI

Podopieczni Jana Fedyny do tej pory rozegrali dwa mecze sparingowe. Pierwszy test mecz odbył się w Pawłowicach z GKS Krzemieniewo (IV liga wielkopolska). Pojedynek ten był rozgrywany w trudnych warunkach na nierównej i zmrożonej murawie miejscowego stadionu. Zawodnikom obu drużyn bardzo ciężko było skonstruować składne, zespołowe akcje. Dlatego też, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i obfitowała w wiele przypadkowych zagrań. Gospodarze dwukrotnie skutecznie zakończyli swoje akcje i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa (2:0). Na drugi mecz sparingowy ze Spartą Miejska Górka Prezes Piasta, Edward Szaniawski wynajął piłkarzom milicki stadion ze sztuczną nawierzchnią. Tym razem futboliści mieli maksymalny komfort gry na równym i miękkim podłożu. Efektowny występ w pierwszej połowie meczu i światowej klasy gol Piotra Zielińskiego dały zwycięstwo w całym spotkaniu podopiecznym Jana Fedyny 1:0. Niestety z powodu złych warunków atmosferyczny (obfite opady śniegu) nie doszedł do skutku towarzyski pojedynek z KS Łozina. Tak więc do rozegrania Żmigrodzianom pozostały jeszcze cztery mecze przedsezonowe: Bór Oborniki Śląskie, Barycz Sułów, Rawia Rawicz, Dobroczanka Pępowo.

piast żmigród w sieci!!!

Mamy miłą informację dla wszystkich sympatyków Miejskiego Klubu Sportowego „Piast” Żmigród. Otóż od początku stycznia bieżącego roku, żmigrodzki klub posiada swoją oficjalną stronę internetową. Najświeższe informacje z życia Piasta Żmigród, wyniki, tabele, zdjęcia, terminarz rozgrywek, galeria sław oraz wiele innych ciekawostek. To wszystko na:
www.piast-zmigrod.pl

GPS

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.