nr 03 (210)   marzec 2009

 

Pierwszy dzień wiosny

w Barkowie

Pożegnanie zimy społeczność szkolna z Barkowa rozpoczęła przemarszem przez wieś z marzannami i gaikami. Marzanny zostały spalone, śpiewano piosenki na powitanie wiosny i pożegnanie zimy. Potem dzieci obejrzały pokaz umiejętności straży pożarnej, która gasiła pożar i rozcinała auto. Nastepnie w szkole odbył się konkurs „Mam talent”, gdzie jury składajace się z nauczycieli oceniało zdolnosci dzieci. Na koniec milo spędzono czas przy ognisku, piekac kielbaski i (...)
więcej >>>

Rusza żmigrodzkie radio internetowe

Już wkrótce rusza kolejna ciekawa inicjatywa - internetowe Radio Żmigród. Obok strony internetowej, lokalnego miesięcznika, przyszedł czas na żywe słowo. Zapraszamy wszystkich, którzy czują powołanie radiowca, chcieliby współtworzyć to medium do współpracy. Pomysł na audycję, scenariusz słuchowiska, temat do dyskusji na antenie - ograniczeniem niech będzie tylko Wasza inwencja i pomysłowość. Stwórzmy wspólnie takie radio, jakiego sami chcielibyśmy posłuchać! Zapraszamy do kontaktu mailowego: (...)
więcej >>>

Grant dla miasta

13 marca 2009 r. w Kawiarnii Zespołu Placówek Kultury odbyło się spotkanie Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Żmigród „Żmigrodzianie”. Celem spotkania było rozwijanie współpracy między organizacjami pozarządowymi a władzą naszej gminy.
W pierwszej części spotkania Pan Łukasz Szymczak Dyrektor PUP w Trzebnicy przedstawił aktualną sytuację na rynku pracy w Gminie Żmigród.
Następnie Pani Karolina Furmańska Dyrektor Regionalnego Ośrodka EFS zaprezentowała dobre (...)
więcej >>>

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.