nr 05 (212)   maj 2009

 

Pożegnanie maturzystów

Dnia 24 kwietnia br. w PZS im. Jana Pawła II w Żmigrodzie odbył się uroczysty apel z okazji pożegnania klas maturalnych. Uroczystość przygotowali uczniowie klas: II LOa i II TI wraz ze swoimi wychowawcami Agnieszką Dejnaką i Mariuszem Stachem. Po wysłuchaniu przemówień dyrektora Jana Czyżowicza i Roberta Adacha - Starosty Powiatu Trzebnickiego nadszedł czas na część artystyczną . Tradycją naszej szkoły stało się odczytanie maturzystom bajki z przesłaniem, które zawsze przygotowuje Beata (...)
więcej >>>

Żmigród pięknieje

Powszechnie uważa się, że miasto to przede wszystkim budynki, ulice, place i inne obiekty stworzone przez człowieka. W rzeczywistości o charakterze miasta decydują tzw. tereny zielone. Oprócz walorów estetycznych mają one wpływ na warunki życia mieszkańców: poprawiają czystość powietrza, wyciszają hałas uliczny, chronią przed wiatrami. Zieleń miejska zapewnia nam więc spokój i odrobinę kontaktu z przyrodą.
Wraz z nadejściem wiosny i zbliżającego się wielkimi krokami lata, Żmigród pięknie (...)
więcej >>>

Bieg Przełajowy o "Puchar kocich Gór

6 maja w Parku „Solidarność” w Trzebnicy odbył się Bieg Przełajowy o „Puchar kocich Gór”, którego głównymi uczestnikami była młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.
W związku ze złą pogodą (zimno, opady deszczu) na etapie stanęło dużo mniej młodzieży niż w poprzednich edycjach. W kategorii gimnazjów uczniowie Gimnazjum im. M. Rataja w Żmigrodzie zajęli II miejsce za Gimnazjum z Cieszkowa. Nie wszyscy startujący uczniowie i nieliczne uczennice stanęli (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.