nr 06 (213)   czerwiec 2009

 

Młodzież z sześciu krajów Europy w Żmigrodzie

Projekt "Powrót do korzeni"
Wrocławskie stowarzyszenie Semper Avanti oraz Teatr Miejski 48 w Żmigrodzie wspólnie stworzyli niezwykły międzynarodowy projekt "Back to the roots" czyli "Powrót do korzeni", który uzyskał akceptację i dofinansowanie unijnego programu Młodzież w Działaniu. 21-go czerwca do Żmigrodu przyjechali uczestnicy projektu z sześciu krajów Europy - Portugalii, Hiszpanii, Bułgarii, Turcji, Estonii i oczywiście Polski. Łącznie z uczestnikami z Polski było to ok. 50 osób, (...)
więcej >>>

Otwarcie wystawy Exodus Doliny Baryczy

Ekspozycja przygotowywana od kilku miesięcy przez gminy Doliny Baryczy: Milicz, Cieszków, Krośnice, Prusice i Żmigród wraz z ziomkostwem milicko-żmigrodzkim, została otwarta oficjalnie 20 czerwca 2009 roku, w Miliczu. Punktualnie o 12.30 w sali posiedzeń tamtejszego urzędu, spotkali się wójtowie i burmistrzowie oraz radni gmin biorących udział w projekcie, przedstawiciele ziomkostwa, władz niemieckiego miasta Springe (gdzie wystawa pokazująca niemieckie losy była prezentowana) oraz zaproszeni (...)
więcej >>>

Dni Żmigrodu 2009 przeszły do historii

Kolejne Dni Żmigrodu przeszły do historii. Od piatku 29 maja do niedzieli 31 maja włącznie, można było posłuchać muzyku punkowej, rockowej i metalowej (pierwszego dnia) pop i dance oraz klasyki. Na scenie pojawili się wykonawcy z różnych muzycznych półek: Marek Torzewski, GaGa/Zielone Żabki, Abba Family, 4Ever, The Bill oraz zespoły i soliści żmigrodzcy. Nie zabrakło zmagań sportowych - w sobotę Bieg Trzeźwości zaś w niedzielę turniej piłki plażowej oraz kolarsie kryterium uliczne. Przez trzy (...)
więcej >>>

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.