nr 07-08 (214)   lipiec-sierpień 2009

 

Marzenie o basenie

„Jak to możliwe, aby w blisko dwudziestotysięcznej gminie zabrakło bezpiecznego miejsca do kąpieli?”, „Co się dzieje ze żmigrodzkim basenem?” - Takie pytania słyszymy niemal codziennie w okresie upływającego już lata. Odpowiedzi nie są proste i jednoznaczne.
Podobna sytuacja zaistniała w połowie lat 80-tych minionego stulecia. Brak środków i jasnej perspektywy w zakresie celowości remontu zdewastowanej niecki basenu były głównym czynnikiem niefunkcjonowania obiektu (...)
więcej >>>

Pogotowie w Żmigrodzie jeszcze w tym roku

Każdy mieszkaniec naszej gminy zna problem pogotowia i oczekiwania na karetkę jadącą albo z Trzebnicy albo z Rawicza. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku te problemy przestaną nas dotyczyć, gdyż pogotowie będzie miało swoją siedzibę w Żmigrodzie. Już wkrótce rozpoczną się prace adaptujące pomieszczenia w budynku przychodni przy ul. Lipowej na siedzibę pogotowia ratunkowego, gdzie będzie stacjonowała karetka z obsadą. - Myślę że prace budowlane potrwają ok. 3 miesięcy - mówi burmistrz Robert (...)
więcej >>>

X Piknik Strzelecki o "Złote Kolanko Halinki"

Znany i ceniony publicysta Krzysztof Daukszewicz w swojej opowiastce „Myśliwy wodny”, trafnie zauważył, że oko myśliwego musi być czujne i bystre. Jak zatem sprostać aby ten ważny i cenny element złożonego organizmu myśliwego należycie funkcjonował, jak nie poprzez odpowiedni trening strzelecki. Pośród sporej rzeszy myśliwych, którzy w wolnych chwilach swój wzrok kierują w stronę kniei, jest także spora grupa zapaleńców traktujących strzelanie do rzutków jako niezbędny krok przed (...)
więcej >>>

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.