nr 09 (215)   wrzesień 2009

 

Dni Karpia 2009

Karp Pod Basztą
Nie nad stawami, ale w zespole pałacowo-parkowym żmigrodzianie obchodzili swoją imprezę w ramach trwającego w całej Dolinie Baryczy cyklu imprez pod wspólnym hasłem Dni Karpia. Miejmy nadzieję, że 26 września na stałe wpisze się w coroczny kalendarz wydarzeń kulturalnych regionu. Tegoroczny debiut został zorganizowany w formule rodzinnego pikniku, gdzie tematem i rzecz jasna, daniem głównym, był karp. O wędzoną rybę zadbało gospodarstwo rybackie państwa Raftowiczów, na (...)
więcej >>>

Nowy samochód dla żmigrodzkiej policji

W poniedziałek 31 sierpnia, przed budynkiem urzędu miejskiego, odbyło się symboliczne przekazanie kluczyków do nowego samochodu policyjnego, który wzmocnił bazę sprzętową żmigrodzkich funkcjonariuszy. Burmistrz Robert Lewandowski i Komendant Powiatowy Policji Maciej Kucharski wręczyli kluczyki komendantowi żmigrodzkiego komisariatu Pawłowi Olszewskiemu i aspirantowi Wacławowi Bieniasowi. Po zwyczajowym poświęceniu samochodu przez proboszcza żmigrodzkiej parafii ks. Eugeniusza Walentowicza, (...)
więcej >>>

Dożynki Powiatowe w Prusicach

Od dożynkowego wieńca do Brukseli
Chmury straszyły zebranych w niedzielę 6 września na boisku w Prusicach gości tegorocznych Powiatowych Dożynek, ale na szczęście nie powtórzył się scenariusz, który pokrzyżował niedawno doskonale przygotowane święto regionalnej kultury w Wiszni Małej. Deszczu nie było, przegrał ze słońcem. Jeszcze zanim z pobliskiego kościoła na miejsce imprezy dotarł pochód dożynkowy, można było odwiedzić liczne ekspozycje. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie - od wystawy (...)
więcej >>>

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.