nr 10 (216)   październik 2009

 

Otwarcie nowej drogi

Nezgódzka „schetynówka”

Ponad pięćset trzydzieści tysięcy złotych kosztowała droga oficjalnie otwarta 2 października w Niezgodzie. Gmina Żmigród pozyskała na ten cel pięćdziesiąt procent wartości inwestycji, z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych na lata 2008-2011. Uroczystość z udziałem starosty, władz gminy, przedstawicieli wykonawcy i sołtysa, odbyła się na skrzyżowaniu przy wjeździe do Niezgody. Nie był to przypadek. Nowa inwestycja miała na celu stworzenie (...)
więcej >>>

I Rajd Samochodów Terenowych o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród, czyli GATKI 4x4

Impreza zakończona sukcesem. Zawodnicy dopisali stawiając się punktualnie na starcie i bez zbędnych ciśnień pokonując całą trasę. Było ciężko i bardzo ciekawie, gdyż przygotowana trasa obfitowała w strome podjazdy, zjazdy, trawersy i bardzo liczne przeprawy błotne. Pogoda dopisała gdyż w dniu rajdu było pogodnie a parę dni przed rajdem padało podnosząc poziom wód na trasie przejazdu co spowodowało znaczne utrudnienia w próbach przeprawowych ale o to najbardziej w tym sporcie chodzi żeby nie (...)
więcej >>>

IV Kolarski Wyścig Na Czas Parami o "Puchar Burmistrza Gminy Żmigród"

Pomimo silnego wiatru i zachmurzonego nieba, na starcie IV Kolarskiego Wyścigu Na Czas o „Puchar Burmistrza Gminy Żmigród”, rozegranego w dniu 4 października 2009 r. stanęło 60 zawodników i 4 zawodniczki, by zmierzyć się w rywalizacji na 19, 3 kilometrowej trasie ze Żmigrodu przez Osiek do Rudy Żmigrodzkiej i z powrotem. Doskonali sportowcy ze Zbigniewem Szczęsnym na czele a obok znany z Radia ESKA Tomasz Wołodźko z małżonką budzili wielkie zainteresowanie wśród kibiców i samych (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.