nr 01 (218)   styczeń 2010

Inauguracja projektu "Szlakiem integracji rudo- baryckiej"

W czwartek 10 grudnia 2009 roku o godz.13.00 odbyło się spotkanie inaugurujące projekt „Szlakiem integracji rudo- baryckiej”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym celem projektu jest wsparcie rozwoju inicjatyw na rzecz aktywizacji i integracji społeczności lokalnych Gminy Żmigród poprzez promocję idei wiosek tematycznych w okresie od grudnia 2009 do maja 2010. Spotkanie odbyło się w kawiarni Zespołu Placówek Kultury w Żmigrodzie. Przewodniczył jemu Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Społecznej im. Św. Jadwigi Śląskiej - Andrzej Wiewióra. Przedstawił on zaproszonym gościom ideę projektu oraz harmonogram jego działań. Następnie głos zabrały panie ze Stowarzyszenia „Źródło natury” z Rudy Żmigrodzkiej: pani Krystyna Halat oraz pani Dorota Krzywiecka. Zapoznały one zebranych gości z historią powstania wioski tematycznej w Rudzie Żmigrodzkiej i Szlaku rudo- baryckiego. Po prezentacji głos zabrał zaproszony na to spotkanie Burmistrz Gminy Żmigród- Robert Lewandowski. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, przygotowanym przez panie z Rudy Żmigrodzkiej, które zaprezentowały swoje własnoręcznie przygotowane wyroby.

Człowiek - najlepsza inwestycja .Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Paulina Wiewióra

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.