nr 01 (218)   styczeń 2010

Nie bądź głupi - bądź trzeźwy!

Grupa uczniów Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie nakręciła w ramach zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez niżej podpisanego prawdziwy film fabularny pod tytułem "Niezły ubaw". Film ten powstał specjalnie na konkurs "Uzależnienie zagrożeniem człowieka", który został rozpisany w grudniu przez Pełnomocnika Burmistrza ds. Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Żmigród - panią Ewelinę Kondracką. Scenariusz do filmu przygotowali sami uczniowie, oni tez zagrali główne role. Akcja filmu odgrywa się w naszym gimnazjum oraz w jego okolicach. Film został nakręcony dzięki życzliwości i pomocy pracowników żmigrodzkiego Komisariatu Policji.
Naszym celem było pokazanie typowej sytuacji, od której może zacząć się kontakt nastolatka z alkoholem. Chcieliśmy uzmysłowić młodym ludziom, że na niebezpieczeństwo związane z używaniem alkoholu narażeni są wszyscy - nie tylko ci tzw. zdemoralizowani uczniowie. W naszym filmie obnażamy mechanizm wywierania presji społecznej przez rówieśników oraz pokazujemy możliwe skutki braku odwagi cywilnej, żeby na "koleżeńską" propozycję picia alkoholu powiedzieć - NIE.
Jakaż była nasza radość, kiedy po ogłoszeniu wyników okazało się, że zdobyliśmy pierwsze miejsce (ex-equo z PZS w Żmigrodzie)!!! Nagrodą był wyjazd całej grupy filmowej do kina. Młodzi adepci sztuki filmowej w ramach nagrody otrzymali bilet do kina i poczęstunek w "McDonaldzie".
Film "Niezły ubaw" można oglądać na stronie internetowej naszego gimnazjum: www.mrat.pl.

Robert Kolebuk

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.