nr 01 (218)   styczeń 2010

Pierwsza fala za nami – warsztaty dziennikarskie

Inauguracja "Edukacji na fali" - Człowiek Najlepsza Inwestycja, prowadzonych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, odbyła się 21 grudnia 2009 roku. Było to oficjalne rozpoczęcie projektu, na którym przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie (wiceburmistrz Dariusz Skiba), GCI (Andrzej Wiewióra) oraz Radia Żmigród (Norbert Banaszkiewicz) przedłożyli założenia, cele jak i plan działania na przyszłość w kontekście jego realizacji.
Ponad miesiąc później w ZPK (klub seniora) dokładnie 19 stycznia 2010 roku, czyli w dniu wczorajszym, pierwsza „edukacyjna fala” została zaliczona przez rządnych wiedzy „serferów”. Warsztaty dziennikarskie będą prowadzone przez Annę Demaj dziennikarkę z niemal siedmio letnim doświadczeniem zawodowym, pracującą w Radiu Wrocław oraz Radiu Ram. Nie są to pierwsze zajęcia redaktorki z adeptami sztuki dziennikarstwa radiowego aczkolwiek po raz pierwszy ma Ona styczność z „żywą materią”. Czyli sugestie oraz wiedza przeniesiona na uczestników projektu (w większości już współpracujących z radiem) będzie na bieżąco miała swoje odzwierciedlenie, miejmy nadzieje w rosnącym poziomie oraz w jakości funkcjonowania radia. Zajęcia były nacechowane duża ilością cennych, ciekawych oraz nowych dla większości uczestników zagadnień, natomiast prowadząca poprzez swój styl pracy, wprowadziła pozytywną oraz przyjacielską atmosferę. Z pewnością będzie to rzutowało na efektywność przyswajania wiedzy. Już za tydzień 26 stycznia "fala" numer dwa czyli kolejny warsztat, który odbędzie na „wyjeździe”. Docelowym punktem podróży jest Radio Wrocław. Życzymy miłych i bogatych doświadczeń w zderzeniu z profesjonalną, radiową rzeczywistością. Wszyscy chcą, by podnoszenie poziomu umiejętności współtworzących Radio Żmigród przyczyniło się w walny sposób do jego rozwoju czemu ma służyć „Edukacja na fali”.

Mirosław Kłopotowski

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.