nr 01 (218)   styczeń 2010

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czyli 18-nastka w Żmigrodzie

W tym roku miastem w którym oficjalnie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozpoczęła swój osiemnasty „koncert” był Poznań. Oczywiście również w innych miejscowościach w całej Polsce wolontariusze wypełniali puszki pieniążkami jednocześnie wlewając w serca Polaków dużo ciepła, życzliwości i radości. Do bicia rekordu z zeszłego roku przyczyniły się także, zbierające na „jedno konto”, Gmina Żmigród oraz Gmina Prusice.
Dzień w którym odbywa się WOŚP jest od rana wypełniony licznymi atrakcjami i wydarzeniami, które są miłą i ciekawą otoczką całej teraz juz globalnej akcji Jurka Owsiaka i jego Fundacji, która w tym roku fundusze przekaże na onkologie dziecięcą . Plan imprez w Żmigrodzie otworzyła o godzinie 07:00 kwesta uliczna po której wolontariusze wyruszyli w miasto. Desygnowani przedstawiciele również zostali wysłani do miejscowości Korzeńsko, Radziądz, Barkowo, Borzęcin, Kliszkowice, Powidzko oraz Borki. Imprezy odbywały się w różnych miejscach na terenie miasta i tak w Gimnazjum im. Macieja Rataja miał miejsce:
 • III Turniej Piłki Nożnej dzieci z klas „0” i „1”
 • Mecz pokazowy drużyny futbolu amerykańskiego „Devils Wrocław”
 • II Żmigrodzki Turniej Tańca - You Ken Densss
 • Mecz piłki nożnej Śląsk Wrocław - Żmigrodzkie Vip'y
  Również na terenie Gimnazjum podczas trwania Orkiestry czynny był Sklepik Orkiestrowy, punkt „Krwiodastwa” oraz stoisko z wyrobami pszczelarskimi.
  Na Placu Buraczanym za torami wystartował II Żmigrodzki Rajd Samochodowy Amatorów natomiast rzeka Sąsiecznica podczas pokazu „Zimowa Kąpiel” Wrocławskiego Klubu Morsów była niespodziewanie, licznie oblegana przez Żmigrodzian, którzy z zaciekawieniem przyglądali się odważnym „Morsom”. Tradycyjnie Żmigrodzki Ośrodek Kultury był centrum wydarzeń muzycznych. Od godziny 16:00 na głównej scenie w ŻOK-u występowały kolejno zespoły: Zefiry (Wrocław), Centrum (Wrocław), Czołg (Żmigród). Gwiazdą wieczoru była legenda polskiego metalu zespół Turbo. Warto wspomnieć, że dzień wcześniej również w ZPK odbyła się dyskoteka pod nazwą Dream's Night z której dochody zostały przeznaczone na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Godzina 20:00 to moment w którym jak co roku niebo nad naszym miastem mieni sie setkami barw za sprawą pokazu sztucznych ogni. Tak zwane „Światełko Do Nieba” odbyło się na parkingu koło Biblioteki Miejskiej. Organizatorem oraz koordynatorem WOŚP-u w Żmigrodzie był Hufiec ZHP Powiatu Trzebnickiego.
  Po zliczeniu pieniędzy z wszystkich licytacji oraz z puszek zniesionych do sztabów w Żmigrodzie i Prusicach ostatecznie na liczniku ukazała się kwota 27 316 złotych (Żmigród - 17 200 zł , Prusice - 10 116 zł). Jest to dobry wynik podsumowujący udany dzień kolejnego pełnoletniego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie obydwu gmin. „SIEMA” !

  Mirosław Kłopotowski

 • spis treści

  menu

   
   
   
  Wiadomości Żmigrodzkie
  rss wykonanie
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.