nr 01 (218)   styczeń 2010

Betlejemskie światełko pokoju

„Zapalmy ogień niech połączy nas Zapalmy ogień rozniećmy go w nas Zapalmy ogień w Narodzenia Boga Czas.”

20.12.2009r. Żmigrodzie o 13 .00 odbyła się uroczysta msza harcerska podczas której harcerze wnieśli do kościoła Betlejemskie Światełko Pokoju. . Odprawiał ją Kapelan Chorągwi Dolnośląskiej ks. Rafał Kasprzykowski. Całą msze przygotowała 3 WDH Watra. Po mszy świętej harcerze przeszli na rynek, gdzie drużyny z hufca odbierały światło i składały życzenia- tzw. „Przesłanie do światła”. mieszkańcom Żmigrodu. Odbyło się również wspólne kolędowanie oraz jasełka, które przedstawiała 14 GZ " Szuwary" z Radziądza wraz z drużynową Urszulą Krzyżanowską. Każdy mieszkaniec Żmigrodu mógł przyjść na rynek i odpalić sobie światełko oraz zabrać je ze sobą do domu.

Harcerze z 113 DH "Czarni" przywieźli Betlejemskie światełko w sobotę 19 grudnia z Wrocławia. Tegoroczne przesłanie światła to " Wszyscy rodzimy się do służby ".

Komenda Hufca ZHP Powiatu Trzebnickiego

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.