nr 01 (218)   styczeń 2010

Historyczne podróże w Korzeńsku

IV Powiatowe Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych Powiatu Trzebnickiego odbyło się 10 grudnia 2009 roku w Korzeńsku a tematem przewodnim była „Najnowsza historia mojej szkoły”.

Większość szkół zaproszonych na forum zaznaczyła swoją obecność w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Korzeńsku. Dyrektor tejże szkoły Mirosław Motwicki serdecznie przywitał wszystkich reprezentantów szkół wraz z opiekunami jak i zaproszonych gości między innymi Mariole Kazule (Wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu), Janinę Pastwik (Kierownik Referatu Oświaty Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie), Roberta Adacha (Starosta Powiatu Trzebnickiego) oraz Wojciecha Wróbla (Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Trzebnicy). Temat spotkania nie był przypadkiem, gdyż Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło, iż rok szkolny 2009/2010 jest rokiem Historii Najnowszej. Forum przebiegało bardzo sprawnie, również za sprawą dobrze i czytelnie opracowanych materiałów pokonferencyjnych dostępnych dla każdego z obecnych. Przedstawiały w sposób szczegółowy zadania oraz program wydarzeń. Ich przygotowaniem zajęła się Gabriela Maziarz . Niewiele po godzinie 09:00 rozpoczęły się prezentacje multimedialne. Przedstawiano w nich „życie” szkół w dawnych czasach aż po dni dzisiejsze. Ciekawym dopełnieniem treści prezentacji były występy artystyczne w których uczniowie wykazywali się swoim talentem wokalno - muzycznym. Prezentacje były podzielone na dwie tury natomiast w przerwie między nimi czas płyną równie szybko i ciekawie. Po wyjściu z sali konferencyjnej wzrok przykuwała bardzo ciekawa i oryginalna wystawa łabędzi wykonanych techniką orgiami pod tytułem „Łabędzie z Doliny Baryczy”. Zmierzając do świetlicy, w której zaproszeni goście mogli doświadczyć gościnności organizatorów forum poprzez przyszykowaną strawę, warto było zatrzymać się przy wystawie „Okruchy Historii”. Barwne foldery, plakaty a nawet owiane „kurzem historii” kroniki szkolne, były przeglądane przez wszystkich z wielkim zainteresowaniem.
IV Powiatowe Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych Powiatu Trzebnickiego, które patronatem objęli Zdzisław Średniawski, Robert Adach, Robert Lewandowski oraz Mirosław Motwicki było bardzo interesujące i przebiegało w miłej atmosferze. Młodzi „Samorządowcy” stanęli na wysokości zadania pokazując w barwny sposób, że historia jest bardzo ważna i to jak wygląda dzisiejsza rzeczywistość w dużym stopniu zależy właśnie od niej, dlatego nie wolno zapominać o „Okruchach Historii”.

Mirosław Kłopotowski

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.