nr 01 (218)   styczeń 2010

Gala Dolnosląskiego Wolontariatu

W dniu 19 grudnia 2009r. w sali Koncertowej Polskiego Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 10 odbyła się uroczysta Gala Dolnośląskiego Wolontariatu podsumowująca Konkurs Dolnośląski Wolontariusz Roku 2009.

Do grona Dolnośląskiego Wolontariatu roku 2009 nominowanych zostało 89-ciu wolontariuszy z terenu całego Województwa dolnośląskiego w tej grupie znaleźli się też wolontariusze z terenu gminy Żmigród; Łukasz Żukowski działający w Związku Harcerstwa Polskiego powiatu trzebnickiego za udział w prowadzeniu wielu już edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz za działalność w parafii Żmigrodzkiej, gdzie udziela się prowadząc muzyczną scholę.
Druga nominowana została Pani Dorota Witkowska z Łapczyc z Koła Gospodyń Wiejskich, animatorka wielu przedsięwzięć miedzy innymi ostatnich gminnych dożynek.
Trzecim nominowanym został Ludwik Łyczakowski nauczyciel w Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie za działalność w zakresie sportu dzieci i młodzieży oraz wieloletnią współpracę ze Środowiskowym Domem Samopomocy Społecznej „ Pajacyk” w Żmigrodzie. Między innymi też za realizacje wieloletnich programów „Uczymy się żyć razem”, w których to młodzież z Gimnazjum im. Macieja Rataja współpracuje na różnych płaszczyznach z wychowankami Domu Samopomocy Społecznej i uczy się rozumieć osoby inne od nich samych z grona jego wychowanków wywodzi się wielu wolontariuszy działających na terenie gminy, jak również na terenie województwa. Do grona 16-tu wyróżnionych wolontariuszy z terenu województwa Dolnośląskiego Kapituła Konkursu wybrała dwóch naszych przedstawicieli: Pana Ludwika Łyczakowskiego i Pana Łukasza Żukowskiego.
W tej pięknej imprezie udział wzięło około 1000 osób z całego województwa. Patronem Honorowym Gali był Marek Łapiński, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Patronem Medialnym zaś była Telewizja Wrocław oraz Telewizja Regionalna. W Gali uczestniczył tez Pan burmistrz Dariusz Skiba, Pani Janina Pastwik- kierownik wydziału oświaty oraz Pani Ewelina Kondracka z referatu oświaty .
Na zakończenie Gali wystąpił z koncertem Stanisław Sojka śpiewając utwory naszych wspaniałych poetów: Miłosza, Szymborskiej, Iwaszkiewicza oraz kompozycje Agnieszki Osieckiej. Głównym mottem, który przyświecał koncertowi to słowa: „ w każdym z nas jest coś co możemy ofiarować drugiemu człowiekowi”

Newsa opracował: Ludwik Łyczakowski

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.