nr 01 (218)   styczeń 2010

Podsumowanie akcji "2010"

Policjanci w Powiecie trzebnickim przeprowadzili działania prewencyjno - kontrolne pod kryptonimem „2010”

Głównym celem działań było zapewnienie bezpiecznego dojazdu uczestników ruchu do miejsc wypoczynku, oraz ich powrotu do miejsc zamieszkania poprzez nasilenie kontroli drogowych pod względem przestrzegania przez kierujących jak i pieszych przepisów „Prawa o ruchu drogowym” a także eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących pojazdami, pieszych i rowerzystów ponadto prewencyjne oddziaływanie na uczestników ruchu drogowego oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa na drogach. W czasie akcji szczególną ochroną powinni być objęci niechronieni uczestnicy ruchu, których bezpieczeństwo z uwagi na brak mechanizmów chroniących ciało, jest w najwyższym stopniu zagrożone.

W czasie akcji w powiecie trzebnickim brało udział 107 policjantów, którzy w okresie od 31.12.2009r-03.01.2010 skontrolowali łącznie 190 pojazdów.
Ujawniono i zatrzymano 2 nietrzeźwych kierujących tj. ( kierującego pojazdem mechanicznym i kierującego rowerem). Policjanci za wykroczenia nałożyli 60 mandatów w tym za przekroczenie prędkości 44 mandaty. Zatrzymano 7 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdu.

Oficer prasowy KPP w Trzebnicy asp. sztab. Iwona Mazur

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.