nr 06 (223)   czerwiec 2010

Smoki w Żmigrodzie

Pierwsze Żmigrodzkie Dni Smoka za nami. Dwudniowa impreza wpisana została przez Urząd Marszałkowski w cykl imprez, będących obchodami Dni Dolnego Śląska. 12 i 13 czerwca mieszkańcy naszej gminy mogli aktywnie uczestniczyć zarówno w imprezach sportowych jak i kulturalnych. Warto podkreslić, że Dni Smoka będą coroczną imprezą i zastapiły dotychczasowe Dni Żmigrodu.

Dzień smoka leśnego
No i stało się. Potężny gad, który jest w żmigrodzkim herbie, w końcu ożył. Stało się to za (...)
więcej >>>

Rusza komisja d.s. szacowania szkód powodzi

11 czerwca wojewoda dolnośląski powołał gminną komisję d.s. szacowania szkód powodzi w gospodarstwach rolnych. Do zadań komisji należy m.in. - na wnioski osób fizycznych i prawnych prowadzących gospodarstwa rolne i działy specjalne produkcji rolnej, złożone w Urzędzie Miejskim - ustalenie na miejscu zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnej produkcji rolnej dotkniętych powodzią, stanowiących zagrożenie dalszego ich funkcjonowania; sporządzenie indywidualnych (...)
więcej >>>

"Cud" w Żmigrodzie ?

Wielu z nas 10 - 15 lat temu, kręciłoby z niedowierzaniem głową na wieść o tym, że ruiny pałacu wraz z basztą będą pięknym, odrestaurowanym miejscem przyciagającym setki turystów z całej Polski. Dziś jest to faktem. Nie mając czego się wstydzić (wręcz odwrotnie) Gmina Żmigród zgłosiła projekt: Modernizacja i konserwacja zabytkowej baszty oraz zespołu pałacowo-parkowego w Żmigrodzie do ogólnopolskiego konkursu „Polska Pięknieje - 7 cudów Funduszy Europejskich”. Opłaciło (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.