nr 07 (224)   lipiec 2010

Żmigród znowu w czołówce rankingu "Rzeczpospolitej"

Żmigród kolejny, trzeci raz z rzędu uplasował się w czołówce prestiżowego rankingu samorządów dziennika „Rzeczpospolita”. W kategorii samorządów - gmin miejskich i miejsko-wiejskich uplasowaliśmy się na dziesiątym miejscu (w zeszłym roku było to miejsce szesnaste), zajmując zarazem drugie miejsce wśród dolnośląskich gmin klasyfikowanych w tej kategorii. Co ocenia komisja? Przede wszystkim sytuację finansową i zarządzanie. Pod uwagę brane są dochody i wydatki gminy, pozyskane środki (...)
więcej >>>

Sześćdziesięciolecie Banku Spółdzielczego, medal dla Żmigrodu

Okrągłą rocznicę sześciu dekad obchodzi w tym roku Bank Spółdzielczy w Żmigrodzie. Centralnym punktem obchodów, było uroczyste spotkanie z udziałem przedstawicieli bankowości spółdzielczej, pracowników banku, reprezentantów lokalnego biznesu i władz samorządowych, z burmistrzem Robertem Lewandowskim i przewodniczącym rady Janem Czyżowiczem, które odbyło się 3 lipca w sali widowiskowej Zespołu Placówek Kultury w Żmigrodzie. Spotkanie było okazją do życzeń, wspomnień i przypomnienia historii (...)
więcej >>>

Opalenizna pod kontrolą

Czerniaki, poparzenia, zmarszczki, przebarwienia, osłabienie sprężystości oraz zdolności regeneracyjnych skóry... to tylko niektóre skutki nadmiernej i nieprzemyślanej ekspozycji ciała na promienie słoneczne. Jak ustrzec się tych zagrożeń, nie rezygnując jednocześnie z przyjemności wakacyjnego relaksu na gorącej plaży?

Zdrowe opalanie wymaga rezygnacji z kilku niezdrowych przyzwyczajeń i pożegnania się z kilkoma nieprawdziwymi stwierdzeniami na temat całego procesu zażywania kąpieli (...)
więcej >>>

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.