nr 10 (227)   październik 2010

Tablica pamięci Gross-Rosen w Bukołowie

Niezwykle podniosła i uroczysta chwila przywołująca duchy bolesnej historii, ale zarazem dająca nadzieję na przyszłość. Tak podsumować można ceremonię odsłonięcia tablicy upamiętniającej tysiąc więźniarek, które w latach 1944-1945 więzione były w filii obozu Gross-Rosen. Uroczystość odbyła się 8 października. Staraniem Vavlava Pericha, obywatela Czech, którego teściowa przeżyła gehennę FAL Kurzbach, na stodole w Bukołowie, gdzie zlokalizowany był obóz, umiejscowiona została tablica (...)
więcej >>>

Transplantacja szansa na drugie życie

Z okazji obchodów Światowego Dnia Donacji i Transplantacji, 5 października 2010 roku, w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu zostało zasadzone drugie w Polsce Drzewo Życia, symbolizujące ideę przeszczepiania narządów.
- Drzewo Życia jest jedną z wielu wspólnych inicjatyw środowiska lekarzy i pacjentów, której celem jest budowanie społecznego zrozumienia i wsparcia dla idei transplantacji narządów. Jest to wydarzenie upamiętniające i honorujące ludzi, którzy stali (...)
więcej >>>

Hip-hopowy Rataj

Nowoczesna szkoła powinna nie tylko uczyć, ale i wychowywać, pomagać młodzieży, być dla niej oparciem, wychodzić naprzeciw jej oczekiwaniom. Stąd też w ramach projektu „HipHop Dekalog” w progi Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie 5 października br. zawitał zespół Full Power Spirit, wpisujący się w nurt muzyki chrześcijańskiej, tworzący głównie w stylu hip-hop. Członkowie zespołu - Miru, Picia, Dzyrooo oraz towarzyszący im w beatbox'owaniu PrykOne - wykonali kilka swoich (...)
więcej >>>

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.